Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
AUTO GP

Auto GP: Sato heeft (bijna) het rijk alleen in Marrakech

Sato176 1745

In een verarmd Auto GP-veld kwam Kimiya Sato als grote winnaar uit de strijd in het eerste weekend van het seizoen 2014. Op het hoekige en bonkige circuit van Marrakech won de Japanner de eerste race, om daarna op te stomen naar de tweede plaats in de tweede race met 'reverse grid'. Markus Pommer, de poleman die in de eerste race nog op de grid bleef staan, maakte in de tweede race geen fout en reed van pole naar de zege.

Tekst: Mattijs Diepraam
Foto's: Auto GP

Kimiya Sato doet dit jaar wat Daniël de Jong vorig jaar zo tegenviel: een seizoen GP2 combineren met Auto GP. Teruggelokt naar de klasse die hij, zo leek 't, al achter zich had gelaten, liet hij zien waarom hij vorig jaar vaak ook al opviel als pure racer. Bij Euronova biedt Sato de helpende hand aan gentleman driver Michele La Rosa, die zijn auto komend seizoen door het team van Vincenzo Sospiri op de baan laat brengen.

Na een valse start tijdens het eerste GP2-weekend in Bahrein ging het Sato in de eerste Auto GP-race in ieder geval voor de wind. In een veld met minder kwaliteit dan vorig jaar werd het de Japanner wel héél gemakkelijk gemaakt. Zijn enige serieuze concurrenten – Giovesi, Pommer, Kiss, Campana – zagen het einde van de race niet, waardoor Sato het rijk voor zich alleen had.

Sato147 1743

Sato mag dan geen kwalificatiemonster zijn, in de race is hij meestal ijzersterk. Nu hoefde hij alleen maar Andrea Roda van zich af te houden, die zichzelf halverwege de laatste ronde ook nog uitschakelde door in de laatste chicane rechtdoor te schieten, vol de banden in. Na die domme fout van Roda werden Michele La Rosa en Giuseppe Cipriani de naaste rivalen van Sato. Dat de twee racende teambazen annex amateurcoureurs Sato op het podium vergezelden, zei genoeg over de slachting die was aangebracht in de rest van het veld. Zes van de 13 auto's kwamen over de finish.

Op zondag vertrok Pommer van pole op de 'reverse grid', nadat hij zaterdag als achtste werd geklasseerd. Deze keer maakte hij geen fout (zaterdag had hij de auto in safety mode laten schieten): de Duitser racete naar een onbedreigde zege met 23 seconden voorsprong. Zijn naaste achtervolger was... Kimiya Sato, die vanaf de achtste plaats opnieuw volop plaatsen klom.

Pommer157 1718

Kevin Giovesi, waarschijnlijk Sato's meest getalenteerde tegenstander van dit seizoen, scoorde net als zaterdag een nul: deze keer werd hij na vijf ronden van de baan geramd door Richard Gonda. Een andere titelkandidaat, Sergio Campana, verliet Marokko eveneens met nul punten: hij moest na één ronde met een remprobleem afhaken. Sam Dejonghe lag lange tijd tweede, maar verloor aan het slot plaatsen aan Sato en Kiss. In de allerlaatste bocht werd de jonge Belg vervolgens klungelig getorpedeerd door La Rosa, waardoor Roda en Cerruti konden doorschuiven naar de vierde en vijfde plaats.

Auto GP, Marrakech, race 1, 12 april 2014

1. Kimiya Sato – Euronova - 22 ronden, 36'52''629
2. Michele La Rosa – MLR71 - 12"573
3. Giuseppe Cipriani – Ibiza - 35"373
4. Michela Cerruti – Super Nova - 1'19''86
5. Sam Dejonghe – Virtuosi UK - 1'24"58
6. Loris Spinelli – Eurotech - 1'45"24
7. Andrea Roda – Virtuosi UK - 1 ronde
8. Markus Pommer – Super Nova - 1 ronde
9. Francesco Dracone – Ibiza - 5 ronden

Uitgevallen
12e ronde - Sergio Campana
11e ronde - Richard Gonda
7e ronde - Tamas Pal Kiss
7e ronde - Kevin Giovesi

Auto GP, Marrakech, race 2, 13 april 2014

1. Markus Pommer – Super Nova - 19 ronden, 29'08''490
2. Kimiya Sato – Euronova - 23.615
3. Tamas Pal Kiss – Zele - 26.033
4. Andrea Roda – Virtuosi UK - 30.411
5. Michela Cerruti – Super Nova - 30.458
6. Michele La Rosa – MLR71 - 30.646
7. Giuseppe Cipriani – Ibiza - 56.41
8. Sam Dejonghe – Virtuosi UK - 1 ronde
9. Francesco Dracone – Ibiza - 1 ronde

Uitgevallen
5e ronde – Kevin Giovesi
5e ronde- Richard Gonda
1e ronde – Loris Spinelli
1e ronde – Sergio Campana

Stand kampioenschap
1. Sato 40; 2. Pommer 26; 3. La Rosa 24; 4. Cerruti 20; 5. Cipriani 19; 6. Roda 16; 7. Dejonghe 13; 8. Kiss 12; 9. Spinelli 8; 10 Dracone 4.
Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet