Div: Autosport-modelnieuws op de Spielwarenmesse Nürnberg
Het merk Fox Models toonde een aantal Skoda's met race- of rallyhistorie, zoals het 1:43-model van deze Skoda 130 RS die in 1975 met de équipe Brunclik-Bobek deelnam aan de EK-toerwagenrace op het circuit van Brno. Het Tsjechische duo eindigde als vijfde.
Bij Ixo zagen we een model van de Citroën DS3 WRC in de uitvoering van Sébastien Loeb tijdens diens laatste WK-rally, de Rallye de France van oktober vorig jaar. Eenzelfde model stond ook bij Norev, terwijl ook Spark zo'n zwarte DS3 met goudkleurige opdruk in het programma heeft.
Bij Ixo nog als prototype, bij anderen al kant en klaar: de Peugeot 208 T16 waarmee Sébastien Loeb vorig jaar in een nieuwe recordtijd de beroemde Pikes Peak-bergklim in de Amerikaanse staat Colorado won in 1:43. Op autosportgebied was de Pikes Peak-Peugeot een van de belangrijkste thema's op deze Neurenberg-beurs.
Ter vergelijking: hier de Pikes Peak-Peugeot van Norev, al kant en klaar in 1:43.
Ook bij Norev: de Peugeot 208 T16 in rallyuitvoering, al zou het ons niet verbazen als ook de klassewinnende GTI-raceversie van Christiaan Frankenhout uit de 24-uursrace op de Nürburgring in deze reeks verschijnt.
En als laatste van Norev, al eerder verschenen, de Renault Mégane Trophy van Mike Verschuur uit de Eurocup 2012. Dat één steun van de achtervleugel was afgebroken, lag niet aan ons: we fotografeerden het model door het glas van de vitrine op de stand heen.
Niet helemaal alfabetisch, maar goed: Minichamps toonde de 1:1-raceversie van de ROWE-Mercedes-Benz SLS AMG GT3, zoals die reed in de 24-uursrace op de Nürburgring. Natuurlijk levert de fabrikant uit Aken ook het betreffende model, zowel in 1:43 als in 1:18.