Formule 1: Alonso verslaat Vettel in spannende Britse Grand Prix
Schumacher gaat als eerst
Na tien ronden is Michael Schumacher de eerste die slicks gaat halen. Dit is geen bewuste keuze, want de Duitser heeft zijn voorvleugel kapot gereden op de achterkant van Kobayashi. De rest van het veld kan nu echter bekijken wat het verschil tussen slicks en intermediates is. In de eerste sector is Schumacher 1.5 seconde sneller dan Vettel, in de natte tweede sector verliest hij nog 1.2 seconde, maar in de derde sector wint hij weer 1 seconde. Dat bekent dat hij overall tijd wint en dat is voor anderen het teken om ook naar binnen te gaan.
Vooraan wacht Vettel nog een ronde met stoppen, maar daarachter gaat bijna iedereen tegelijk. Webber en Alonso gaan tegelijk; een buitenkansje voor Alonso, maar als hij wil wegrijden komt Hamilton er net aanrijden en moet Alonso wachten. Als Vettel een ronde later ook stopt behoudt hij gemakkelijk de leiding, Webber volgt op drie seconden.
Ferrari vs. McLaren
Ook Massa moest een ronde later starten en hij heeft nu niet Hamilton maar Button op zijn hielen. Terwijl Massa nog naar de juiste grip zoekt weet Button al wat hij waar kan. Dat is lekker aanvallen en dat weet Button. Hij zet zijn auto naast die van Massa, die niet opgeeft. De twee gaan samen de bocht door, maar in de volgende hairpin heeft Button de binnenkant en pakt p5.
Ook teamgenoot Lewis Hamilton weet wat spannend aanvallen is en hij zet zijn auto aan de natte binnenkant van de snelle Copse-bocht. Alonso moet wel van het gas en moet de derde plaats afstaan.
Zes snelle mannen
In de eerste stint op slicks doen de zes mannen vooraan niet veel voor elkaar. Vettel, Webber, Hamilton, Alonso, Button en Massa rijden allemaal tijden in de 1:39. Het scheelt dat er tussen iedereen wel een paar seconden zit, dus wordt er nog niet echt aangevallen. Alleen Alonso zit op de staart van Hamilton en na een eerste afgeslagen poging lukt de tweede wel en pakt Alonso p3 weer terug. Voor Hamilton is dit het moment om de pits in te gaan en nieuwe zachte banden te halen.
Di Resta’s feestje verstierd
Rookie Paul di Resta doet het hele jaar al mooie dingen en zeker tijdens zijn thuisrace zit hij er met de zevende plaats zeer knap bij. Dit Britse feestje wordt echter verstierd door het team van Force India, dat voor Di Resta’s pitstop klaarstaat met de verkeerde banden. Di Resta verliest kostbare tijd als hij zijn monteurs weer terug de pitbox in ziet rennen. Als Di Resta eindelijk weer verder mag, komt hij als zestiende weer de baan op. Tot overmaat van ramp rijdt hij vervolgens ook nog zijn voorvleugel stuk op Buemi en moet hij nogmaals naar binnen.