Formule Ford: McBride wint race, Van Splunteren nieuwe klassementsleider
Flink inleveren
Ver komt hij echter niet, want het wiel blijkt scheef onder zijn auto te staan en die is daardoor niet te besturen. Florie moet opgeven en doet daarmee slechte zaken voor het kampioenschap. Hij ging daarin aan de leiding bij aanvang van dit weekend, maar heeft flink moeten inleveren. Door zijn uitval nu raakt hij de leiding kwijt wanneer Van Splunteren wel goed scoort.

Michel Florie baalt ..., geen punten deze race
Niet bij machte
Door de gebeurtenissen in de Tarzanbocht heeft McBride een gaatje kunnen slaan naar Van Splunteren. Jeroen Slaghekke zit nu achter Van Splunteren, maar die lijkt niet bij machte in de aanval te kunnen gaan. Achter Slaghekke dringt namelijk ook Steijn Schothorst aan, waardoor de Jamun-coureur Van Splunteren los moet laten. Schothorst wil er graag langs, maar het lukt hem niet.

Vizier op Australiër
Van Splunteren gaat er eens goed voor zitten en zet het vizier op de Australiër voor hem. Die heeft het beste van zijn banden wel gehad en heeft moeite de Mygale foutloos rond te rijden. Zo slaagt Van Splunteren er in om in twee rondjes een gat van 0.7 sec. dicht te rijden.
Geen risico
Maar eenmaal op zijn bumper blijkt hoe moeilijk het is om te passeren. “Ik wilde er graag voorbij, maar wilde ook geen risico’s nemen, want de punten voor net kampioenschap zijn natuurlijk belangrijker dan de zege. En ik wist dat ik al optimaal zou scoren in deze race, want de snelste ronde was op dat moment ook in mijn handen. Maar aan de andere kant zag ik dat ik sneller was en was de verleiding wel erg groot. Maar Nick ging meerdere keren van zijn lijn en dus kon ik er nooit voorbij komen. Er was vooraf gewaarschuwd dat hierop gelet zou worden, maar kennelijk toch niet”, verklaarde Van Splunteren zijn beleving van deze fase van de race.

Slaghekke hier nog onder druk van Schothorst en Schouten, even later is Schouten met Goddard in gevecht
Goddard versus Schouten
Mooie strijd werd geleverd door Bas Schouten en de tweede Australiër in het veld, Spike Goddard. Ze wisselen verschillende keren van positie, maar uiteindelijk blijkt Goddard de sterkste van de twee.