Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
VLN

Div: Groeten vanaf de Nurburgring


24h_artega_continental

Voor veel deelnemers in de 24-uursrace op de Nürburgring geldt echter ook de Olympische gedachte dat deelnemen belangrijker is dan winnen. Zoals bijvoorbeeld deze Artega, een in het Duitse Paderborn gebouwde sportwagen, die op Continental-straatbanden (!) reed. Het team met ondermeer rallyrijder Uwe Nittel en journalisten Christian Gebhardt (Sport Auto) en Dierk Möller-Sonntag (Bild) haalde de eindstreep wel, maar had 30 ronden achterstand op de winnaars, die in dezelfde klasse reden. Overigens wil Continental ook in Europa meer in de autosport gaan doen, in navolging van de activiteiten in de VS. Dat kunnen we uiteraard alleen maar toejuichen!

24h_aston_martin_zagato

Aston Martin pakte als altijd flink uit en schreef ondermeer twee nieuwe Zagato's in, waaronder dit exemplaar van bestuurslid Dr. Ulrich Bez, testrijder Wolfgang Schuhbauer en de journaisten Matthew Marsh en Horst von Saurma.

24h_opel_manta

Van een heel ander kaliber was de Opel Manta, compleet met vossenstaart aan de antenne, die er al jaren bij is, en tot de populairste auto's in het veld behoort.

24h_afgeschreven_schuberth_z4

Veel werk was er te doen bij het Schubert-team, dat twee fors beschadigde BMW Z4's had.

24h_eerste_golf_gti

Volkswagen schreef vanwege het 35-jarig jubileum van de Golf GTI drie speciale Golf24-prototypes in, met vierwielaandrijving en 440 pk sterke motor. Op de Volkswagen-promotiestand in de 'Ring-Boulevard' stond ondermeer deze akelig mooie originele GTI van de eerste generatie.

24h_eerste_hybride

Ook historisch, maar nog ouder: de eerste hybride-auto, de Lohner-Porsche die in 1900 door Ferdinand Porsche werd ontwikkeld, werd door de rijders van de actuele 911 GT3 R Hybrid bestuurd.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet