DSC: Dutch Supercar Challenge komend weekend met vol veld naar Spa Francorchamps

Ook in de Supersport I-divisie leidt een nieuwkomer in de divisie het kampioenschap. Bert van der Zweerde stapte na zijn kampioenschappen in de Supersport II- en Sport-divisie over naar deze klasse met een bloedsnelle BMW M3 Silhouette. Met deze auto pakte Van der Zweerde al vier overwinningen dit seizoen, maar de andere twee wedstrijden viel de BMW-coureur uit. Zijn voorsprong op de concurrentie is in het kampioenschap dan ook maar zeer klein, want Wolf Nathan staat met maar twee punten verschil op de tweede plaats. Nathan reed afgelopen seizoen samen met Jaap van Lagen, maar door verplichtingen van Van Lagen bij de Duitse Porsche Cup rijdt Nathan dit jaar vaak alleen. Zo ook komend weekend op Spa Francorchamps, want Van Lagen gaat deelnemen aan de prestigieuze Porsche Carrera World Cup op de Nordschleife in Duitsland. Nathan heeft echter in het eerste jaar veel geleerd van Van Lagen, getuige zijn overwinning tijdens de Superleague Formula GP van Assen.
Derde in het kampioenschap van de Supersport I-divisie staan momenteel Erol Ertan en René Wijnen. Ertan en Wijnen komen al jaren uit voor Carworld Motorsport, waar zij lange tijd een snelle Renault Mégane Trophy bestuurden. Dit jaar zijn zij samen overgestapt naar een Porsche 997 GT3 Cup, een auto waar het duo zeer snel aan gewend is geraakt. Ook zij staan maar een paar punten achter koploper Van der Zweerde. Op Spa Francorchamps is bovendien de kans op een andere winnaar altijd groter dan op andere circuits. Door de altijd aanwezige kans op regen melden namelijk regelmatig andere coureurs zich aan de kop van het veld, zoals de bestuurders van de BRL´s zoals Nelson van der Pol, Jacky van der Ende en Barry Maessen. Gastrijders in de Supersport I-divisie zijn onder andere Luc Braams in een Camaro GT4 en de Engelse deelnemers James en Simon, beiden met een Lamborghini Gallardo.

De strijd in de Supersport II-divisie is een strijd tussen de merken BMW, Seat, Saker en Lotus. Hier zijn Robin en Ferry Monster met hun Seat Leon SuperCopa momenteel de leiders in het kampioenschap, met een voorsprong van vijftien punten op het met een BMW 1-serie rijdende duo Bogaerts/Van der Aa. Achter het duo Bogaerts/Van der Aa is ook een Seat terug te vinden. Die Seat wordt bestuurd door Marcel Norbart, die na een korte afwezigheid dit jaar weer is teruggekeerd in de Dutch Supercar Challenge. Ondanks wat technische problemen is Norbart inmiddels steeds meer vooraan het veld te vinden.
Regerend kampioen Pieter van Soelen is ook dit jaar weer voorin te vinden, maar hij heeft het geluk nog niet aan zijn zijde gehad. Aanrijdingen en technische problemen hebben erin geresulteerd dat Van Soelen momenteel slechts op de zevende plaats in het kampioenschap staat. Hem zal er dus alles aangelegen zijn om op Spa Francorchamps punten te pakken. Dat geldt ook voor Luc de Cock en Jan van der Kooi, die beiden met een Lotus uitkomen in deze divisie. Zij kenden dit jaar al veel technische problemen en zijn dus gebrand op een goed resultaat in België.

In de Sport-divisie van de Dutch Supercar Challenge gaan momenteel de Lotussen aan de leiding in het kampioenschap. Aart Bosman is de trotse aanvoerder van het klassement, met vlak achter hem aan teamgenoot Guillaume Schulz. Toch krijgen zij het dit jaar niet cadeau, want onder andere Richard van den Bos met de BMW E36 M3 en John van der Voort met de BMW 1-serie zitten de Lotus-coureurs op de hielen.
Achter deze groep koplopers zit een grote groep coureurs die allen loeren op een podiumplek. Onder andere de Clio’s van Spirit Racing, met Rob Nieman, Frank Bédorf en Machiel Kars achter het stuur tonen regelmatig hun snelheid, evenals de bestuurder van de andere Renault Clio, Edward Grouwels. Ook de gebroeders Van Vliet met de BMW E46 en Eric van den Munckhof en Marcel van Berlo met hun Focus Sport zijn vaste podiumkandidaten.
Het programma op Spa Francorchamps is komend weekend bomvol, en is bovendien gratis toegankelijk. Naast de Dutch Supercar Challenge maken het International GT Open, het European F3 Open, de Britcar, het FIA Formula Two Championship en de Maserati Trofeo onderdeel uit van het programma. Kaarten zijn te downloaden via onderstaande link, voor toegang tot de paddock wordt op het circuit 5 euro gevraagd.
Gratis Ticket Spa Euro Race
TIJDSCHEMA
Friday June 24th, 2011
09.00 – 09.30 Free practice 1 European F3 Open 30’
09.40 – 10.25 Free practice 1 FIA Formula Two Championship 45’
10.35 – 11.20 Free practice 1 International GT Open 45’
11.30 – 12.00 Free practice 2 European F3 Open 30’
12.10 – 12.45 Free practice 1 Maserati Trofeo 35
12.55 – 13.55 Collective test Britcar British MSA Endurance Championship 60’ + Dutch Supercar Challenge
14.05 – 14.50 Free practice 2 FIA Formula Two Championship 45’
15.00 – 15.45 Free practice 2 International GT Open 45’
15.55 – 16.30 Free practice 2 Maserati Trofeo 35’
16.40 – 17.10 Qualifying Dutch Supercar Challenge 30’
17.25 – 17.55 Qualifying European F3 Open 30’
Saturday June 25th, 2011
09.00 – 09.15 Qualifying 2 Maserati Trofeo 15’
09.30 – 10.05 Qualifying 1 International GT Open 35’
10.20 – 10.50 Qualifying 1 FIA Formula Two Championship 30’
11.05 – 11.20 Qualifying 2 Maserati Trofeo 15’
11.35 – 12.10 Qualifying 2 International GT Open 35’
12.30 – 13.30 Race 1 Dutch Supercar Challenge 60’+1L
14.05 – 14.45 Race 1 FIA Formula Two Championship 40’
15.10 – 16.20 Race 1 International GT Open 70’
16.45 – 17.15 Race 1 European F3 Open 12L
17.30 – 18.00 Qualifying Britcar British MSA Endurance Championship 30’
Sunday June 26th, 2011
09.00 – 09.30 Qualifying 2 FIA Formula Two Championship 30’
09.50 – 10.30 Race 1 Maserati Trofeo 40’
10.50 – 11.50 Race 2 Dutch Supercar Challenge 60’+1L
12.15 – 12.45 Race 2 European F3 Open 12L
13.05 – 13.55 Race 2 International GT Open 50’
14.20 – 15.05 Race 2 FIA Formula Two Championship 40’
15.20 – 16.00 Race 2 Maserati Trofeo 40’
16.20 – 18.00 Race Britcar British MSA Endurance Championship 100’