Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Audi R10 TDI een fractie langzamer dan Harrier GR7

De geschiedenis herhaalt zich. Wijlen Gilles Villeneuve nam het ruim 26 jaar geleden eens een keer op tegen een gevechtsvliegtuig van de Itailiaanse luchtmacht. De Aud R10 TDI nam het op tegen een Harrier G7 gevechtsvliegtuig.

tekst Willem J. Staat

 McNish/Keenlyside
Allan McNish en zijn directe tegenstander Pete Keenlyside van de Britse Royal Air Force. Foto Audi Sport

Audi R10 TDI nipt verslagen bij acceleratieduel
Onder aanwezigheid van ruim 5000 toeschouwers nam de Audi R10 TDI het op de luchtmachtbasis Wittering op tegen een 15.000pk. sterk gevechtsvliegtuig, de Harrier GR7. Pas op de laatste meters werd de R10 TDI bij het acceleratieduel verslagen.

Hoewel de Audi R10 TDI eigenlijk niet voor staande starts gebouwd is, had Allan McNish tot kort voor het opstijgen van de Harrier GR7 een voorsprongetje. Pas op de laatste meters werd de R10 TDI door de Harrier GR7 verslagen.

Allan McNish: "Natuurlijk wil je als coureur altijd de snelste zijn. Dat we er bijna in geslaagd zijn om het Harrier GR7 gevechtsvliegtuig te verslaan geeft eigenlijk wel aan wat TDI Power betekent. En dat terwijl de R10 TDI voor de race nog niet eens was voorbereid"

 McNish Harrier GR7
McNish bijna even snel als een gevechtsvlietuig, het duel vond plaats in het kader van een PR-actie m.b.t het Festival of Speed op het Britse Goodwood. Foto: Audi Sport.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet