Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Supercar Challenge

DSC: Overwinning voor gebroeders Monster in enerverende race


110423_schaap1

Aan de kop van het veld werd het in de slotfase van de race nog uitermate spannend. Robin Monster voerde de druk op Fred Cavanagh flink op, die zijn ruime voorsprong steeds kleiner zag worden. Cavanagh ging daarna zelf in de fout, door tijdens een gele vlag-situatie achterliggers in te gaan halen. Het leverde Cavanagh een drive-through op, waardoor hij terugviel tot de derde positie achter Robin Monster en Luc de Cock.
Ook die derde positie bleek niet aan Cavanagh besteed. In de laatste ronde verloor Canavagh veel snelheid en ging hij met zijn BMW slingerend over de baan. Dit duidde op een brandstofprobleem waar Jacques Groenewegen en Michel Schaap dankbaar van profiteerden. Zij pakten dan ook de derde plaats over van Cavanagh. De BMW-coureur eindigde zijn race uiteindelijk op de vijfde positie, want ook Marcel Norbart ging in de laatste ronde nog voorbij aan Cavanagh.
Logischerwijs waren Robin en Ferry Monster na afloop zeer blij met hun overwinning. Ook Luc de Cock was uitermate blij. “Het leek er eerst op dat we dit weekend helemaal niet zouden rijden”, aldus De Cock. “Uiteindelijk hebben we vlak voor de kwalificatie besloten om met de oude motor te rijden, die vorig jaar ook al in de Lotus zat en dus al flink wat weekenden meeging. Om dan tweede te worden is iets wat we nooit hadden verwacht.”

110423_vd_voort1

In de Sport-divisie had Bert van der Zweerde de beste start. Van der Zweerde was in de kwalificatie zeer snel geweest en kon ook in de race de snelste rondetijden van zijn divisie noteren. Na een aantal ronden was de voorsprong op zijn concurrentie al zeer groot maar daarna ging het mis. Zijn BMW E36 kreeg namelijk problemen met de versnellingsbak waarna zijn race al vroeg voorbij was.

110423_bosman1

Hierna kwam John van der Voort op de tweede positie te liggen, omdat Erik van den Munckhof al in de tweede ronde zijn Focus Sport met technische problemen in de pitstraat stil had moeten zetten. Van der Voort kreeg daarbij verschillende auto’s achter zich aan, waaronder Rob Nieman, Guillaume Schulz en Frank Bédorf. Ook Aart Bosman kon zich na een aantal ronden bij dit groepje melden.
Daarna ging het fout voor Rob Nieman. Hij spinde bij het aanremmen voor de Tarzanbocht met zijn Renault Clio waardoor veel deelnemers aan hem voorbij konden gaan. Aart Bosman was ondertussen bezig met een opmars en kon nog voor de pitstops oprukken naar de eerste positie in zijn klasse. John van der Voort viel hierdoor terug naar de tweede plaats, Frank Bédorf naar de derde, Roger Grouwels naar de vierde en Rob Nieman naar de vijfde positie.

110423_nieman1

Na de pitstops kon Aart Bosman zijn voorsprong op John van der Voort consolideren. De Lotus-coureur pakte dan ook de eerste positie met een voorsprong van uiteindelijk tien seconden. Tweede werd John van der Voort, voor Rob Nieman. De Clio-coureur was door een vroege pitstop voor de gebroeders Grouwels komen te liggen en pakte hierdoor ondanks zijn spin het podium. Zij pakten nog wel de vierde positie, vlak voor Marcel van Berlo in een Focus Sport.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet