Div: Groeten uit Macau

Ondertussen werd de Formule 3-auto van Dennis van de Laar gebruikt voor een zogeheten 'exctrication'-oefening.

Rondom Carlo van Dam was het dit seizoen wat rustig: hij racte niet zoveel, maar was voornamelijk bezig met zakelijke activiteiten. "Volgend jaar wil ik graag weer in Japan gaan racen", verklaarde de coureur, die inmiddels in Hong Kong woont. "Het ziet er goed uit dat dat gaat lukken." In Macau nam hij deel aan de GT Cup, die qua status steeds prominenter wordt.

Ex-DTM-coureurs Maro Engel (midden) en Renger van der Zande startten in de GT Cup elk met een Mercedes-Benz SLS AMG GT3 van het Australische Erebus-team, eigendom van de kleurrijke Betty Klimenko. In de race lagen zowel Engel als Van der Zande op podiumkoers, maar werden uitgeschakeld door respectievelijk een lekke linker voorband en een te drieste actie van een concurrent.

De Scirocco-invitatierace had wel iets weg van een schoolreünie. Hier vlnr Rob Huff, Alain Menu en Yvan Muller, die vorig jaar allemaal nog voor het Chevrolet-fabrieksteam in het WTCC reden.

Overigens was de conditie van de Scirocco-wedstrijdauto's niet altijd even perfect. Alain Menu wilde bijvoorbeeld weten waarom er op het rechter zijportier naast het startnummer een sticker was geplakt. Daar bleek een flink gat onder te zitten... Andere auto's leken wel volledig gezandstraald. Sinds de laatste Scirocco-race in Sjanghai, drie weken eerder, was er ogenschijnlijk niet veel meer aan gedaan.

Nog een oud-Chevrolet-WTCC-rijder: Nicola Larini.

En de Britse toerwagenspecialist Steve Soper hadden we ook al een tijdlang niet meer gezien.

Eigenlijk had ook Helmut Greiner (midden, met zonnebril, naast SEAT-sportdirecteur Jaime Puig) aan de race voor oud-Macau-rijders mee moeten doen. De Duitser, die als adviseur alle sportactiviteiten van de merken van het Volkswagenconcern in de gaten houdt, won in 1982 immers de Guia-race in Macau met een Porsche 935. "Ik had best gewild, maar niemand heeft me iets gevraagd", zei hij.