Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Supercar Challenge

Mooie startvelden Supercar Challenge bij GT-spektakel Trophy of the Dunes

130903 GTB

In de GTB-divisie gaat de strijd om het kampioenschap momenteel tussen KTM en Porsche. Koplopers in het kampioenschap zijn Patrick Lamster en Marc Neyens met een Porsche 997 GT3 Cup, met niet ver daarachter Charlie Frijns en René Wijnen die ook met een Porsche aan de start verschijnen. Zij worden echter op de huid gezeten door Rudy Lemmens die met zijn KTM X-Bow sterk presteert en het de Porsche mannen vooraan zeer moeilijk maakt. Kanshebbers voor de dagoverwinning in deze divisie zijn komend weekend onder andere Marcel van Berlo en Daan Meijer.

130903 Supersport

In de competitieve Supersport-divisie zijn er nog vier kanshebbers op het kampioenschap. Koploper is hier de Belg Luc de Cock met zijn Lotus 2-Eleven GT4, met vlak daarachter de gebroeders Monster in de Seat Leon SuperCopa en ook Bas Schouten in de BMW 1-serie GTR. Op de vierde plaats in het kampioenschap staan momenteel Koen Bogaerts en Pieter van Soelen, die tot aan de Gamma Racing Day nog bijna bovenaan in het kampioenschap stonden maar door twee slechte wedstrijden veel punten verloren hebben. Ook komend weekend is het in het veld van de Supersport dringen geblazen met wederom bijna twintig inschrijvingen. Naast veel vaste namen zoals Jimmy Adriaenssens, Ronald van Loon en Leo Kurstjens keren ook andere rijders weer terug zoals Ruud Olij en Marco Poland. Daarnaast zijn er ook nieuwe inschrijvingen van onder andere Andy Dam met een schitterende BMW M3 E92 GTR.

130903 Sport

In de Sport-divisie stijgt Aart Bosman dit jaar boven iedereen uit. De Lotus-coureur scoorde dit seizoen al vijf overwinningen en heeft inmiddels een voorsprong van meer dan vijftig punten op zijn concurrenten. Op de tweede plaats in het kampioenschap staat momenteel knap Rob Nieman, gevolgd door Eric van den Munckhof op positie drie en het duo Dennis de Borst / Martin de Klein op positie vier. Daarachter vinden we Michael Verhagen op de vijfde plaats. We meldden het al eerder maar komend weekend is het als het goed is echt zover: Verhagen heeft een sequentiële versnellingsbak in zijn Honda S2000 gemonteerd waardoor van hem nóg snellere rondetijden mogen worden verwacht. De concurrentie kan dus zijn borst nat gaan maken!

130903 Superlights1

Evenals tijdens de Gamma Racing Day worden de Sport-divisie en de Superlights-divisie samengevoegd tot één startveld, waardoor de Supersport-divisie doorschuift naar het veld van de GT-divisies. In de Superlights-divisie worden komend weekend ongeveer vijftien auto's verwacht met bij de Praga's inschrijvingen van onder andere Danny van Dongen, Berry van Elk en het duo De Graaff/Ribbens. Bij de Radical SR8's zal er komend weekend wederom een zeer spannende strijd zijn tussen Henk Thuis en Martin Short terwijl er bij de Radical SR3's ook vuurwerk verwacht mag gaan worden. Hier staan namelijk vijf auto's ingeschreven met achter het stuur Rick van Geffen, Wibo Rademaker, Wim Jeuris, Ko Koppejan en Rob Kamphues. Bovendien maakt ook Rob Frijns voor de eerste maal met zijn Radical SR3 zijn opwachting in de Superlights-divisie. In de CN-divisie zijn er inschrijvingen van Jurgen van Hover en David Houthoofd in de Norma M20F, Guy Verheyen en Hans Verhelst met een Radical SR5 en Benny Goossens met een Juno SSE.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet