Indy Dontje wint ADAC Formel Masters race op Red Bull Ring

Indy Dontje heeft de vijfde ronde van de ADAC Formel Masters op de Red Bull Ring winnend afgesloten. Op het Oostenrijkse circuit dat vanaf volgend jaar weer Formule 1 wedstrijden mag verwelkomen, boekte de Noord-Hollander in de derde en laatste manche van het weekend een klinkende overwinning nadat hij zich in de eerdere races al stapsgewijs naar voren had gewerkt. Met deze tweede zege van het seizoen sprokkelt de kopman van het Lotus-team dit weekend weer 33 waardevolle punten bij elkaar waardoor hij in de tussenstand van het kampioenschap opklimt naar de vijfde positie.
Tekst en foto's: PR

VRIJE TRAINING EN KWALIFICATIE
Terwijl heel Oostenrijk op donderdag nog tropische temperaturen van boven de 40 graden voorgeschoteld kreeg, werd de vrije training op vrijdag onder een bepakt wolkendek verreden. Met een zesde plaats ging Dontje dan ook goed geluimd de kwalificatie op zaterdagochtend in. Een wat verkeerde timing zorgde er echter voor dat de inwoner van Schoorl niet verder kwam dan de respectievelijk tiende en zevende startplaats voor de eerste twee races van het weekend.
INDY DONTJE: "Qua snelheid zit ik er goed bij, maar jammer genoeg gingen we net iets te laat naar buiten voor mijn beslissende run. Mijn laatste rondje was het snelst en ik voelde dat er gewoonweg nog meer in zat, maar had nu geen tijd meer over om er een extra ronde aan vast te plakken. Ik kijk uit naar de races. Op dit circuit is inhalen goed mogelijk, dus ik hoop me in de wedstrijden verder naar voren te rijden!"
RACES
Vanaf de tiende startplaats werkt Dontje zich op zaterdagmiddag in de openingsmanche al verdienstelijk op naar de zesde plaats. Ook in de tweede wedstrijd op zondagochtend laat de Against Cancer coureur zien dat hij uit het juiste hout gesneden is door wederom twee plekken te winnen vanaf de zevende gridpositie en dus uiteindelijk als vijfde te finishen. Maar de derde race op zondagmiddag zorgt voor een schitterende apotheose voor de slimme Nederlander.

Vanaf de vierde startplaats weet Dontje samen met zijn teamgenote Beitske Visser (P3) optimaal gebruik te maken van twee safety-car situaties door hun voorliggers (Schramm en Schiller) na de tweede herstart direct te verschalken. De daaropvolgende ronde schiet Dontje ook zijn landgenote voorbij, waarna de weg naar vrij is voor zijn tweede overwinning van het jaar.
In de slotfase van de 25 minuten durende race speelt er zich achter Dontje nog een stevig gevecht af om de tweede plaats waarbij uiteindelijk meerdere wagens in de Schlossgold-bocht met elkaar in aanraking komen. Het ongeval geeft de wedstrijdleiding in ieder geval genoeg aanleiding om de race voortijdig af te vlaggen, waardoor Dontje niet eens onder de zwart-wit geblokte vlag hoeft te rijden om zijn tweede overwinning van het seizoen te vieren.
INDY DONTJE: "Dit was denk ik wel de meest spectaculaire race van mijn carrière tot dusver. Na de race moest ik nog even op start-finish wachten en wist ik aanvankelijk niet wat er gebeurd was. Pas toen ik mijn teamleden zag juichen op de pitmuur, wist ik voldoende. Graag wil ik deze zege opdragen aan het team, iedereen heeft echt keihard gewerkt om dit mogelijk te maken. Nu op naar de volgende races, daar wil ik deze vorm graag vasthouden!"