Sportscars: Nissan onthult nieuwe Nissan ZEOD RC op Le Mans

Nissan heeft vanochtend in Le Mans de nieuwe Nissan ZEOD RC gepresenteerd. De Japanse fabrikant zal in 2014 met de nieuwe elektrische auto aan de 24 Uur van Le Mans deelnemen in de klasse voor experimentele voertuigen.
Tekst: Marcel ten Caat (vanuit Le Mans)
Foto's: Peter May (dailysportscar.com)
De Nissan ZEOD RC kan volgens fabrieksopgave ruim 300 km/u halen en werd, net als de door Nissan ondersteunde DeltaWing vorig seizoen, ontworpen door Ben Bowlby. Bowlby is inmiddels aangesteld als Nissan's Director of Motorsport Innovation en is verantwoordelijk voor de ontwikkeling van een nieuwe elektrische aandrijving waarmee het Japanse merk in de toekomst in de LMP1 klasse wil aantreden en voor de straatauto's van Nissan.

"De Nissan ZEOD RC is een natuurlijke progressie die volgt op de ontwikkeling van de straatversie van Nissan LEAF en de LEAF RC raceauto. De technologieën die ontwikkeld worden tijdens het ZEOD RC programma zullen deel uitmaken van toekomstige innovaties voor de Nissan straatauto's," aldus Andy Palmer, Executive Vice President van Nissan.
Michelin geeft - net als vorig seizoen - volledige ondersteuning aan het project.