Auto GP: Giovesi wint op debuut eerste race Silverstone, De Jong 5e
Kevin Giovesi heeft meteen op zijn Auto GP-debuut de overwinning naar zich toegetrokken. In de eerste race op het circuit van Silverstone bleef hij Narain Karthikeyan nipt voor. Daniël de Jong reed voor Manor MP Motorsport naar een verdienstelijke vijfde plaats, Meindert van Buuren finishte als negende. UPDATE: na afloop kreeg Giovesi een tijdstraf, waardoor Narain Karthikeyan de winnaar werd.
Tekst: Mattijs Diepraam
Foto's: Auto GP
Na de start hielden Karthikeyan en Giovesi hun plaatsen vooraan vast, terwijl Daniël de Jong de vijfde plaats veroverde, vóór Meindert van Buuren, die één plaatsje hoger dan zijn teamgenoot was gestart. De twee leiders, die elkaar elkaar op de voet volgden, sloegen vervolgens een gaatje van vier seconden naar Kiss en Ghirelli.
Kiss, Ghirelli, De Jong en Van Buuren stopten vroeg, waardoor Sato en Campana tijdelijk doorschoven naar de derde en vierde plaats, maar wel op zo'n 18 seconden achter de leider. Daarbij kwam Van Buuren niet gelukkig uit de pitstops, want hij viel terug achter Crestani en Visoiu.
In 12e ronde ging ook Karthikeyan naar binnen, samen met Sato en Campana, daarmee de leiding overdragend aan Giovesi. Een ronde later was het de beurt voor de Italiaan. Als laatste van de mannen aan de leiding dook hij vlak voor het einde naar binnen voor verse banden. Nipt kwam hij voor Karthikeyan de baan op en stelde zo de zege veilig. Daarachter had Ghirelli de derde plaats vast in handen, op acht seconden. Op zes seconden achter de Italiaan volgden Kiss en De Jong. Van Buuren eindigde uiteindelijk als negende.
Na afloop kreeg Kevin Giovesi een tijdstraf, waardoor Narain Karthikeyan tot winnaar werd uitgeroepen.