Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
GT

GT: Ecurie Ecosse wint derde ronde Brits GT, tweede plaats Van der Ende/Van Oranje in GT4 Trophy


In de GT4 Trophy wist Duncan Huisman direct na de start met zijn Camaro de leiding over te nemen van de van pole vertrokken Van der Ende. Hij bleef de BMW voor tot hij in de 10e ronde de pits in kwam en Luc Braams instapte. Braams: "Wij maakten dus optimaal gebruik van die Safety Car periode en ik hield het tempo hoog. De auto deed het fantastisch en samen met de mannen in de pits planden wij onze volgende wissel. Ook die viel precies in een Safety Car periode. Duncan nam het stuur weer over om zijn rijtijd vol te maken. Je mag namelijk als rijder maximaal 100 minuten rijden."

480-lasmoras-silverstone-PR

Na 50 minuten racen bezochten vrijwel alle teams de pits voor de eerste keer, enkel de Las Moras Racing Team Camaro en 1 van de Ginetta's kwamen voor de tweede keer binnen. Na exact een uur wedstrijd lag de Cor Euser Racing Lotus Evora GT4 van Cor Euser en Rob Severs op de eerste plek gevolgd door de Pro Sport Performance-Porsche en de Ekris-BMW.

Een uur later kwamen de leidende Porsche en BMW weer naar binnen, waardoor de Las Moras-Camaro weer even naar de leiding ging. Huisman kwam echter ruim 10 minuten later ook de pits binnen om het stuur weer over te geven aan Braams.  Hierdoor ging het gevecht tussen de Porsche en de BMW weer voor de overwinning in de eerste race om de Avon Tyres GT4 Trophy.

480-porschebmw-silverstone-ebrey

Christodoulou en Van der Ende bleven bumper aan bumper strijden en wat Van der Ende ook probeerde, het lukte hem niet om Christodoulou te passeren. Ruim drie kwartier streden de beide coureurs op het scherpst van de snede en het gevecht ging ook bij de laatste pit stop door. Christodoulou en Van der Ende kwamen tegelijkertijd de pits binnengereden en teamgenoten Viebahn en Van Oranje reden de pits in dezelfde volgorde uit. Van Oranje probeerde in de resterende ronden ook nog van alles om Viebahn te passeren, maar ook hem lukte het niet de Porsche te passeren en hij finishte uiteindelijk bijna drie tienden van een seconde achter Viebahn.

"We hebben er flink voor geracet, maar uiteindelijk kwamen we net te kort. Qua rondetijden deden we niet onder voor de Porsche, maar bij het uitaccelereren van de bochten waren ze ons steeds te snel af", zei Van der Ende. "Ik heb genoten van het gevecht dat bijna anderhalf uur duurde. Na drie uur racen, drie tienden te kort komen voor de overwinning... Spannender dan dit, kan echt niet." Bernhard was het met zijn collega eens: "Het was een waanzinnige race. De auto liet zich heel fijn rijden. Dat heeft het team echt top voor elkaar. Het was best een opgave om op deze complexe baan, met GT3-auto's die voorbij komen, bij de leider van de wedstrijd in de buurt te blijven. Dit is een geweldig begin van het seizoen."

480-ekris-bmw-silverstone

Achter Christodoulou-Viebahn en Van der Ende-Van Oranje wist het Britse duo Rick Parfitt Jr en Ryan Ratcliffe met hun Ginetta de derde plaats te veroveren, voor de Lotus van Euser-Severs. Severs was tevreden met zijn debuut in de Lotus. "Ik heb vandaag meer geleerd, dan in heel vorig jaar", aldus Severs. "Ik spinde in de eerste bocht met koude banden, maar we hebben daarna een mooie inhaalslag ingezet. Het was al met al een heftig debuut."

Luc Braams haalde de finish helaas niet en parkeerde zijn Camaro vlak voor tijd in Stowe. "Met nog een minuut of twintig te gaan ontstonden er problemen. De stuurbekrachtiging viel uit de motortempertuur liep steeds verder op. Ik besloot de auto aan de kant te zetten om meer schade te voorkomen. Op zich jammer, want het ging echt lekker en het podium was in zicht."

Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet