Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formula Regional

Chris van der Drift scoort dubbele overwinning in NEC Formule Renault 2.0 (lang)



 r1_xa4_zy
Xavier Maassen had een prima start en reed richting podium.

In de 10e ronde hebben Maassen en Albuquerque het flink met elkaar aan de stok. Zij aan zij gaan ze de Tarzanbocht in, bij het uitkomen raken ze elkaar. In de Gerlachbocht eindigt dit gevecht met een flinke crash.

 r1_crash_redbull
Filipe Albuquerque vliegt met hoge snelheid de bandenstapels in en komt midden op de baan tot stilstand. Voor de wedstrijdleiding is het gevaarlijk gepositioneerde Formule Renault-wrak aanleiding genoeg om tot een code rood over te gaan. Een geluk voor Albuquerque, die overigens ongeschonden kan uitstappen. Dit gezien het feit dat in een dergelijk geval de stand in de voorgaande ronde telt. Hij wordt dus alsnog als vierde geklasseerd achter winnaar Chris van der Drift, Sebastien Buemi en Xavier Maassen.

 r2_gerlach

De start van de tweede wedstrijd is ongekend spannend. Xavier Maassen komt goed van zijn plaats en heeft de druk er vol op staan bij Van der Drift. Laatstgenoemde weet zijn positie echter goed te verdedigen en duikt als eerste de Tarzanbocht in. Even later vliegen Brendon Hartley en Jonny Cecotto elkaar in de haren. Na het optrekken van de stofwolken is de chaos dusdanig dat er een safetycar op de baan komt.

 r2_gerlach_veld

Terwijl de safetycar de baan verlaat, kent Chris van der Drift een goede herstart. Hij weet een klein gat te slaan naar Maassen en rijdt relatief onbedreigd naar de overwinning. Het podium deelt hij met teamgenoot Xavier Maassen en Filipe Albuquerque.

 r1_mervyn_kool
Mervyn Kool rijdt eveneens een goede wedstrijd. De coureur van AR Motorsport finisht net buiten het podium op een vierde plaats. Helmert Jan van der Slik eindigt de race, evenals de eerste wedstrijd, op een keurige zevende plek.

 dennis_swart
Achterin het veld rijden Dennis Swart en Gwendolyn Hertzberger hun eigen race. De coureurs van Van Amersfoort Racing hebben een redelijk gat naar het middenveld, maar weten de race te finishen en kunnen zo de nodige kilometers maken.

 r2_oscar
Oscar Wilkens rijdt wederom een verdienstelijke race en finisht op een dertiende plaats.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet