Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
NASCAR

NASCAR: Circuitdirecteur nam tijdens Daytona 500 plaats op onheilsplek

Daytona Speedway directeur Joie Chitwood nam afgelopen zondag tijdens de Daytona 500 plaats op de tribunes. Exact op de onheilsplek waar rondvliegende onderdelen van de crashende Kyle Larson-bolide 24 uur eerder aan ruim 28 fans de nodige verwondingen had toegebracht.

Tekst Willem J. Staat
Foto NASCAR

2013_nascar_drive4copd_joie_chitwood_press_conference
Circuitdirecteur Joie Chitwood nam tijdens de Daytona 500 plaats op de plek waar een
dag eerder 28 gewonden vielen.

Circuitdirecteur nam tijdens Daytona 500 plaats op onheilsplek
Daytona Speedway directeur Joie Chitwood nam afgelopen zondag tijdens de Daytona 500 de eerste 30 wedstrijdronden plaats op de plek waar 24 Uur eerder rondvliegende onderdelen van de crashende Kyle Larson bolide aan ruim 28 fans het nodige letsel had toegebracht. Toen de fans hem herkenden en een biertje aanboden, weigerde hij dit beleefd.” Op dit circuit ben ik de baas en ik voelde mij op elke plek hier op mijn gemak. Voor mij was dit de juiste manier om dit te doen. Ik wilde gewoon dat de mensen mij zagen" aldus Chitwood. Hij kon overigens niet bevestigen of er voor de Daytona 500 verzoeken waren binnengekomen om van tribuneplek te veranderen.

De Nationwide-auto van Kyle Larson is door de NASCAR-organisatie inmiddels in beslag genomen en werd gisteren in het R&D Center van NASCAR in Concord aan een uitgebreid onderzoek onderworpen. Voor NASCAR blijft het een raadsel waarom het voorste gedeelte van de auto afbrak.

De motor van Larson’s bolide was afkomstig van Hendrick Motorsports. Rick Hendrick(wiens team afgelopen zondag als 1-2 in de Daytona 500 eindigde) bevestigde dat de vanghekken op Daytona uitstekend werk hadden verricht maar voor hem blijft het een raadsel waarom de wielophanging en motor van de auto loskwamen. Hendrick verwacht dat er aan de Nationwide-auto’s kleine aanpassingen verricht moeten worden om dit in de toekomst te voorkomen.

Rick Hendrick: “In de meeste gevallen komt de wielophanging niet onder de auto vandaan. Tot op heden zijn de versnellingsbak en “bellhousing” nog steeds niet teruggevonden. Mogelijk liggen die nog steeds ergens tussen de Safer Barrier verborgen. Een verschrikkelijk wrak. Gelukkig dat er geen doden vielen. Voor de veiligheid moeten wij alles doen. Wij hebben het absoluut niet nodig dat er fans gewond raken.”

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet