Formule 1: Nieuwe Mercedes geeft vooral vraagtekens

Mercedes heeft vandaag het doek van de nieuwe F1 W04 afgehaald en Nico Rosberg heeft de bolide meteen de sporen gegeven. Technisch analist Gary Anderson krijgt echter nog weinig hoogte van de ontwerpkeuzes van de nieuwe Mercedes, die door Rosberg en Hamilton bestuurd zal worden.
Tekst: Daan Jeuken
Geen groot verschil
Mercedes heeft veel goed te maken na het teleurstellende 2012, waarin het team uitstekend begon, zelfs de eerste overwinning behaalde, maar daarna ver terugzakte. Toch ziet de nieuwe Mercedes er niet radicaal anders uit dan die van afgelopen jaar.
“Op het eerste oog zie ik niet waar die stap voorwaarts in zit waar Mercedes het over heeft”, analyseert BBC-technisch analist Gary Anderson. “Er zijn hier en daar wel wat veranderingen, maar die lijken geen gigantische vooruitgang.”
Rare neus en sidepods
De brakeducts lijken wat gedetailleerder uitgewerkt. De neus heeft de afdekplaat om het trapje af te dekken. Als je aan de zijkant van de neus kleine richeltjes maakt, kun je voorkomen dat de lucht er aan de zijkant vandoor gaat. Maar zoals Mercedes de neus heeft ontworpen, lijkt het erop dat dit probleem alleen maar erger wordt, wat erg nadelig is voor de aërodynamica.”
Ook de sidepods zijn alles behalve logisch voor de voormalig ontwerper van Jordan. “De sidepods zijn aan de buitenkant wat hoger, waarmee ze lucht naar de achterkant willen brengen. Hierdoor krijg je echter ook lift, wat ze dan weer proberen te voorkomen met vleugels. Dat is een beetje verwarrend.”
“De uitlaat proberen ze te gebruiken voor aërodynamica aan de achterkant, maar er zit daar wel erg veel bodywork dat de airflow zal blokkeren en het effect van deze flessenhalsvorm, die overall downforce oplevert, zal verminderen.”
Niet onder de indruk
Al met al is Gary Anderson dus allerminst onder de indruk van de nieuwe Mercedes. “In tegenstelling tot de McLaren, die op alle gebieden een stap voorwaarts lijkt, word ik niet erg enthousiast van de Mercedes.”
