Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Nationaal Diversen

DNRT: Equipe Bouhuys/Bleekemolen domineert 4 uur van Zandvoort



4_uur_r_4
Twee MDM BMW’s in gevecht

Twee uitvallers in de topvier
Op datzelfde moment brak voor MDM Racing een dramatisch kwartiertje aan. Bij het uitkomen van het Scheivlak spinde de op een vierde plaats algemeen liggende BMW met Van de Ven achter het stuur. De auto raakte de vangrail, moest met de sleepauto naar de pits worden gebracht en viel uit. Daarmee was de eerste code 60 van de race een feit. Vrijwel meteen na de hervatting was het ook afgelopen voor de tweede, op een tweede plaats algemeen en in de Divisie II leidende MDM BMW van De Laat/Severs. Bij het uitkomen van de S-Bocht spinde de BMW tegen de vangrail en moest met flinke schade opgeven. De code 60 was voor Team Bleekemolen het moment om, met nog iets minder dan een uur te gaan, Jeroen het stuur van Sebastiaan over te laten nemen. Door het wegvallen van de MDM BMW’s lag de Ginetta weer op plaats twee, gevolgd door de derde MDM BMW van Eddie den Dekker/Michel Schaap. Met hun derde plaats was dit duo ook meteen leider in de Divisie II, gevolgd door Harry Hilders/Bas Koeten met de Seat Leon Supercopa. In Divisie IV hadden Liesette en Max Braams de leiding nog altijd in handen.

4_uur_r_5
De winnende Porsche

Laatste uur
Omdat de baan in de laatste drie kwartier droger werd, verhoogde Jeroen Bleekemolen het tempo nog maar eens en met meer dan zeven seconden per ronde liep de Porsche bij de Ginetta weg. Aan de finish bedroeg de voorsprong van Jeroen Bleekemolen dan ook maar liefst tien minuten en vijfendertig seconden op de Engelse Ginetta-equipe van White/Sharp. De derde plaats algemeen en de winst in de Divisie II kwam voor Den Dekker/Schaap in het laatste halfuur niet meer in gevaar. De BMW passeerde zelfs met vier minuten voorsprong op de als vierde geklasseerde (tweede in Divisie II) Koeten/Hilders de finish.

4_uur_r_6
Spannende strijd in Divisie IV. Hier gaat de ‘Braams BMW’ nog aan de leiding

Uitermate spannend was het nog wel in Divisie IV waar het verschil tussen de leidende Braams en Veltman/Bol steeds kleiner werd. Met nog vijf minuten te gaan wist de equipe Veltman/Bol de leiding over te nemen en ondanks dat Braams nog diverse pogingen deed de koppositie te heroveren, ging de winst in Divisie IV met 0,5 seconde voorsprong naar Veltman/Bol. Als enige deelnemer in de Divisie III mochten de als negende algemeen geklasseerde Wilbert Groenewoud/Marcel Robijn als winnaars op het podium plaatsnemen.

Uitslag 4 uur van Zandvoort
Circuit Park Zandvoort, zondag 3 februari 2013
1. Kees Bouhuys, Jeroen, Michael en Sebastiaan Bleekemolen, Porsche GT3 Cup 119 ronden in 4:03:12.910 (winnaar Divisie I)
2. Colin White/Tom Sharp, Ginetta G55 + 5 ronden (Divisie I)
3. Eddie den Dekker/Michel Schaap, BMW 120D + 6 ronden (winnaar Divisie II)
4. Bas Koeten/Harry Hilders, Seat Leon Supercopa + 8 ronden (Divisie II)
5. Kevin Veltman/Maurice Bol, BMW 123D + 16 ronden (winnaar Divisie IV)
6. Liesette en Max Braams, BMW 123D + 16 ronden (Divisie IV)
7. Kevin Veltman/Lev Fridman/Ramon Vos, BMW 123D + 16 ronden (Divisie IV)
8. Marcel Schoonhoven/Ramon Vos, BMW 123D + 21 ronden (Divisie IV)
9. Wilbert Groenewoud/Marcel Robijn, BMW E46 + 21 ronden (winnaar Divisie III)
10. Philip Romijn/Robert Westerholt, BMW E46 M3 Cup + 23 ronden (Divisie II)
11. Eelco Sirag/Co de Vet, Seat Ibiza + 32 ronden (Divisie IV)
12. Filip van Eenaeme/Jafeth Molenaar, Porsche 968 Turbo + 36 ronden (Divisie I)
13. Rob de Laat/Rob Severs, BMW 320D WTCC + 38 ronden (Divisie II)
14. Bas van de Ven/Jan Joris Verheul/Tom Coronel, BMW 320D WTCC + 47 ronden (Divisie II)
15. Gideon Wijnschenk/Patrick en Harry Verkerk, Porsche 968 + 47 ronden (Divisie II)

4_uur_r_7
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet