Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Diversen

Div: Groeten uit Macau


Groeten_Macau_3_Audi_Lapa

Supercars, daar houden ze ook in Macau wel van, hoewel de verkeerssituatie af en toe in de beste Aziatische traditie ook wel als 'licht chaotisch' kan worden omschreven. In de hal van ons hotel, het onvolprezen 'Grand Lapa' (voorheen bekend als 'Mandarin') stond een fraaie Audi R8.

Groeten_Macau_4_Aventador

Ergens in de stad ontwaarden we een Lamborghini Aventador, waarvan de overstekende voetganger overigens nauwelijks onder de indruk lijkt.

Groeten_Macau_33_Porsche_Cayman

En wat te denken van deze Porsche Cayman met een niet helemaal standaard achtervleugel... Nou ja, downforce kun je blijkbaar ook in het Macanese stadsverkeer nooit genoeg hebben!

Groeten_Macau_19_Yip_boek

In het Grand Prix-museum vond de presentatie plaats van een nieuw boek van de in Hong Kong wonende Brit Philip Newsome (op de foto achter het katheder), gewijd aan de uit Macau afkomstige Teddy Yip. Yip verwierf faam als eigenaar van het Theodore-team, waarmee hij in de Formule 1 en de Indycars uitkwam, en speelde tevens een grote rol bij het wel en wee van de Grand Prix. Op dit boek komen we overigens binnenkort in de boekenrubriek op deze site nog wel een keer terug.

Groeten_Macau_21_Theodore_F3

In een F3 van Teddy Yips team Theodore won Ayrton Senna de Macau Grand Prix in 1983, de eerste keer dat de race werd uitgeschreven voor Formule 3-auto's.

Groeten_Macau_20_Bland

De sympathieke Brit Barry Bland vervult sindsdien met zijn bureau Motor Racing Consultants een belangrijke rol in het aantrekken van Formule 3-rijders en -teams voor het evenement. Als dank voor zijn verdiensten kreeg hij uit handen van "Engineer" Joao Costa Antunes, hoofd van het organisatiecomité van de Grand Prix van Macau, een trofee van kristal.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet