Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
DTM

DTM: Alex Zanardi schrijft historie met aangepaste BMW M3 DTM op de Nürburgring!



2012_zanardi_action
Alex Zanardi in actie op de Nürburgring.

Alex Zanardi: “Ik ben dolgelukkig dat ik de kans kreeg om met een BMW M3 DTM te rijden. Dit zal in mijn herinnering altijd een speciale dag blijven en waaraan ik met plezier zal terugdenken. Ik wil iedereen bij BMW bedanken die dit voor mij heeft mogelijk gemaakt. Het was voor hen een grote uitdaging om de auto aan mijn wensen aan te passen. De jongens hebben fantastisch werk verricht en ik ben verrast hoe snel de BMW ingenieurs dit hebben te verwezenlijken. Op de baan heb ik genoten. Toen ik de gouden auto voor het eerst zag was ik volledig overdonderd. Mijn passie voor het racen is er nog steeds. Ik weet niet over deze demorun iets meer gaat betekenen. Voor iemand van mijn leeftijd is het niveau van de DTM eigenlijk te hoog. Maar na de outing van vandaag voelde ik dat BMW nog steeds achter mij staat en van mij houdt.”

2012_dtm_alex_fun
Alex genoot van zijn run op de Nürburgring.

De Zanardi BMW M3 was helemaal in het goud gespoten De motorkap was met een afbeelding van Zanardi gedecoreerd en het dak was met drie medailles beschilderd. In totaal reed Zanardi ruim 32 ronden op het Nürburgring GP circuit.

2012_dtm_zanardi_out_of_car
Het was toch na afloop kennelijk toch wel een beetje vermoeiend.


Een indicatie van rondetijden kon er niet gegeven worden omdat de auto qua diffusor totaal verschilde met de stand van de huidige auto’s. Over een eventuele deelname aan het DTM gaf Zanardi eigenlijk zelf al aan dat dit voor een 46-jarige toch een beetje moeilijk gaat worden.

2012_dtm_zanardi_motorkap
De prachtig gedecoreerde motorkap ter herinnering aan de Paralympics 2012.


Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet