DNRT: Winter Endurance Kampioenschap van start met Zandvoort 500

Na een sensationele Dutch Power Pack-seizoensafsluiting tijdens de Formido Finaleraces, maken veel coureurs en monteurs zich gereed voor het Winter Endurance Kampioenschap 2012-2013. De Zandvoort 500, die op zaterdag 3 november plaats vindt, vormt de openingsrace van deze spectaculaire winterserie.
Tekst en foto's: PR
Met de Zandvoort 500 gaat de twaalfde editie van het Winter Endurance Kampioenschap van start. Waar coureurs in de jaren ’90 hun race-overall nog voor een aantal maanden op mochten bergen, is het Winter Endurance Kampioenschap, met races in november, januari, februari en maart, inmiddels een “must” geworden voor elke coureur die ook in de winter wil racen. Veel bekende namen uit zowel het Dutch Power Pack, als internationale raceseries, grijpen de winterserie dan ook aan als een ideale voorbereiding op het nieuwe raceseizoen in 2013.

Voor het Winter Endurance Kampioenschap 2012-2013 staan vier wedstrijden geprogrammeerd. Na de Zandvoort 500 volgt de populaire Nieuwjaarsrace, ditmaal op zondag 6 januari 2013. Op zondag 3 februari staat de 4 uur van Zandvoort op het programma, gevolgd door de Final 4 op zondag 3 maart 2013. Het kampioenschap is verdeeld in vier divisies en alle deelnemers dingen mee naar de wintertitel.
De deelnemerslijst voor de Zandvoort 500 telt ook deze editie weer een aantal boeiende inschrijvingen. In Divisie I, de klasse voor raceauto’s met een cilinderinhoud van meer dan 3000cc, komen indrukwekkende auto’s aan de start zoals de V8 Star en Porsche 997 GT3 Cup. Tevens brengt het DB Motorsport team twee imposante BMW Z4 GT3 bolides aan de start.

In Divisie II, waar de auto’s worden ingedeeld met een cilinderinhoud boven 2000cc, maar onder 3000cc, staan bolides ingeschreven als de BMW Compact 325i en SEAT Leon Supercopa. Divisie III is het strijdtoneel voor de bolides met een cilinder inhoud tot 2000cc. Bolides als de Renault Clio Sport RSIII en Suzuki Swift Sport treffen elkaar in deze categorie. De laatste klasse, Divisie IV, die beter bekend staat als de Diesel-klasse, herbergt auto’s als de BMW 123d, Volkswagen Golf 5 en andere diesel-aangedreven auto’s uit bijvoorbeeld het Burando Production Open en de DNRT Endurance klasse.
Het programma vangt op zaterdag 3 november om 10.15 uur aan met de kwalificatie. De race start om 12.00 uur en telt een lengte van 117 ronden of maximaal 4 uur.

De Zandvoort 500 is gratis te bezoeken. Er zijn geen speciale toegangskaarten nodig. Bij de gratis toegang zit ook entree tot de Heineken en Tango Paddock inbegrepen. Zo kan vanaf het pitsdak alle actie in de pitstraat nauwkeurig gevolgd worden. Ook de overdekte hoofdtribune is gratis toegankelijk. Parkeren op het evenemententerrein van Circuit Park Zandvoort is mogelijk voor € 6,00 per voertuig.
Teams en coureurs kunnen zich voor de Zandvoort 500 en het Winter Endurance Kampioenschap inschrijven via menno@cpz.nl tegen een aantrekkelijk tarief.