Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
DTM

DTM: In 2013 voor het eerst naar Moskou, Zandvoort toch weer op kalender

121023_dtm_moskou
In december 2004 werd er al eens een race in Moskou aangekondigd: DTM-auto's van Opel, Audi en Mercedes-Benz op het Rode Plein

Twee dagen na de DTM-finale op Hockenheim maakte de organisatie ITR vanmorgen de kalender voor het komende seizoen bekend. Het aantal races wordt uitgebreid van tien naar elf: de toevoeging bestaat uit een wedstrijd op de nieuwe Moscow Raceway, waar de DTM volgens plan op 4 augustus rijdt. Wat nieuw lijkt, is dat niet helemaal, want in 2005 was er ook al eens sprake van een DTM-ronde in de Russische hoofdstad. Toen was er sprake van een stratencircuit, het plan daarvoor werd in december 2004 met veel tamtam aangekondigd, inclusief DTM-auto's van de drie toen deelnemende merken Audi, Mercedes-Benz en Opel op het Rode Plein. Het bleef echter ook bij een plan, want de toegezegde ondersteuning van Russische zijde kwam er nooit. Ditmaal moet het dan wel gaan lukken.

Tekst: René de Boer
Foto: ITR e.V.


Ook Zandvoort staat voor 2013 weer op de DTM-kalender, wat ondanks een nog lopend contract niet zo zeker was als het leek. Sommigen bij de DTM-organisatie waren niet zo blij met de toestand van de infrastructuur op ons nationale circuit, maar vergaten daarbij waarschijnlijk dat Zandvoort, samen met de Oostenrijkse race, al sinds jaar en dag de enige DTM-race buiten Duitsland is waar wel veel toeschouwers naartoe komen... Hoe dan ook: liefhebbers kunnen 21 juli vast in de agenda schrijven, en daarmee valt de Zandvoortse DTM-ronde een week na de Formule 3-Masters. Opnieuw twee topevenementen tijdens opeenvolgende weekeinden, en we kunnen ons zomaar voorstellen dat er genoeg belangstellenden zijn die de week ertussen in de zomer ook graag in Zandvoort doorbrengen!

Er is nog één 'TBA' op de kalender, en wel het laatste weekeinde van september. We gaan ervan uit dat er dan opnieuw in Spanje wordt geracet, waarbij de circuits van Barcelona en Valencia de mogelijke locaties zijn. Het show-evenement in het Olympisch Stadion van München is na twee edities van de kalender verdwenen.

De kalender op een rij:

5 mei Hockenheimring Baden-Württemberg (D)
19 mei Brands Hatch (GB)
2 juni Red Bull Ring Spielberg (A)
16 juni Lausitzring (D)
7 juli Norisring (D)
21 juli Circuit Park Zandvoort (NL)
4 augustus Moskou (RUS)
18 augustus Nürburgring (D)
15 september Motorsport Arena Oschersleben (D)
29 september TBA
20 oktober Hockenheimring Baden-Württemberg (D)
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet