Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
IndyCar

IRL: Luyendijk jr. vol vertrouwen, team Penske dominant

Tijdens de tests ter voorbereiding van de 90e editie van de 500 mijl van Indianapolis kwam Arie jr. gisteren voor de tweede maal in actie. Hoewel de Nederlander een 28e tijd liet registreren is hij vol vertrouwen.

Tekst: Willem J. Staat

 Arie jr, Test Week 2
Arie jr.is vol vertrouwen voor de 90e editie van de Indy 500. Foto Honda.

Luyendijk jr. vol vertrouwen.
Tijdens de tests die voorafgaan aan de 90e editie van de Indy 500 kwam Arie Luyendijk jr. gisteren voor de tweede maal sinds de Rookie Tests anderhalve week geleden weer in actie met zijn Panoz Honda. Arie jr.: "Het was een prettig gevoel om weer in de auto terug te zijn. Vandaag heb ik vooral geleerd om met de wind om te gaan. Het was nogal winderig vandaag en als je veel downforce hebt dan wordt het gedrag van de auto behoorlijk beïnvloed. Gelukkig zijn we nu over deze barrière heen. Maar de komende dagen zijn er nogal veel auto's op de baan, dat betekent dat je veel in de spiegels moet kijken. We hebben nog een paar dagen te gaan, maar ik heb er voor komend weekend alle vertrouwen in." Luyendijk jr. liet gisteren een 28e tijd registreren.

Comeback Stephan Gregoire
Nauwelijks sneller was de Fransman Stephan Gregoire, die na vijf jaar afwezigheid zijn comeback maakt op de Indianapolis Motor Speedway. "Ik was nogal nerveus om op dit niveau terug te komen en dan is het zeker niet gemakkelijk om snel te gaan. Maar de eerste dag met het team van Effen Vodka Team Leader Special verliep eigenlijk perfect." De Fransman en zijn team beschikken over sponsoring van een product dat in Nederland gedestilleerd wordt.

 Stepan Gregoire
Nederlandse sponsoring voor Stephane Gregoire. Foto: IRL

Ook dit jaar hebben zich meer deelnemers dan verwacht voor de 90e editie van de Indy 500 gemeld. Het Team van Eddie Cheever schreef deze week de Italiaan Max Papis in, waardoor het totale inschrijvingen 34 bedraagt. Dit betekent dat er evenals vorig jaar weer een deelnemer zal moeten afvallen of "gebumpt" gaat worden. Vorig jaar werd Arie jr. door de Braziliaan Felipe Giaffone "gebumpt".
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet