Swift Cup: David Verzijlbergen strijdt en wint

Vanaf poleposition is Verzijlbergen uitstekend weg en pakt de kop, voor Rademaker en Van Erp en daarmee lijkt de bekende topdrie meteen weg te lopen van Mossinkoff, die bij de start Obluda en Beelen is gepasseerd. Rademaker kruipt direct in de slipstream van Verzijlbergen en doet bij de eerste doorkomst een inhaalpoging. Verzijlbergen verdedigt echter goed en weet de leiding te behouden, terwijl van Erp op de loer ligt.

Bumper aan bumper gaan Verzijlbergen, Rademaker en Van Erp over het circuit. Om plaats vier is het ook spannend want Mossinkoff wordt belaagd door Obluda, Kim van den Berg, Beelen en Verswijveren. De Nooij rijdt op een kleine twee seconden op negen en is Sandberg kwijtgeraakt nadat de debutant, al dan niet geholpen door een concurrent, is gespind. De rode lantaarn is voor Veldboer.

Terwijl de topdrie binnen 0,7 seconde rondgaat, is Obluda Mossinkoff gepasseerd, maar ook daar rijdt de groep van vijf binnen twee seconden. Bij het aanremmen van de Tarzanbocht moet Verzijlbergen om de leiding te behouden steeds de minder snelle verdedigende binnenlijn volgen. In de zevende ronde zet Rademaker in de Tarzanbocht toch zijn Swift naast Verzijlbergen en bijna een halve ronde rijdt het tweetal deurkruk tegen deurkruk naast elkaar. Desondanks kan Verzijlbergen de leiding houden waarbij Van Erp heeft kunnen profiteren en plaats twee dreigt over te nemen.

Op vier nog steeds Obluda, die een paar meter ruimte heeft naar het strijdende groepje Mossinkoff, Kim van den Berg, Beelen en Verswijveren. Op ruim 1,5 seconde De Nooij en op iets meer achterstand Veldboer.


Met nog drie ronden te gaan blijft de spanning om zowel de kop als de plaatsen achter Obluda om te snijden want de afstanden binnen de topdrie en de groep onder leiding van Mossinkoff zijn minimaal. In de tweede groep gaat het bij het aanremmen van de Tarzanbocht mis als Beelen blokkeert en onbedoeld Kim van den Berg raakt. Beelen valt terug naar plaats acht terwijl Van den Berg zelfs helemaal niet meer verder kan.

Bij de laatste doorkomst blijft Verzijlbergen leiden, op de bumper gezeten door Rademaker en Van Erp, op vier in niemandsland Obluda terwijl Mossinkoff op vijf rijdt en gevolgd wordt door Verswijveren en De Nooij die geprofiteerd hebben van de schuiver van Beelen en Van den Berg. Op acht Beelen waarbij Veldboer de rij sluit. Hoewel de onderlinge verschillen minimaal blijven, verandert de volgorde niet meer en wint Verzijlbergen, voor Rademaker en Van Erp.
