Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 3

F3: Daniel Juncadella wint hectische derde Euro Serie-race op Zandvoort

480_juncadella_champagne_4757

Een hectische derde race van de Euro Serie Formule 3 op Circuit Park Zandvoort. Gestart achter de safety car kan Marciello zich niet bedwingen en knalt poleman Müller van de baan. Later blijkt echter dat Müller in de remmen is gegaan, wat verboden is. De Duitser wordt als straf vijf plaatsen teruggezet in de startopstelling voor de volgende race waaraan hij deelneemt. Direct komt weer de safety-car in actie. Na de herstart is het de beurt aan Lewis en Blomqvist om flink te crashen. Na de herstart houdt Juncadella het hoofd koel en wint de wedstrijd voor Buller en Wehrlein.


Tekst: Gerrie Hoekstra
Fotos: Willem J. Staat, Co van der Gragt en Klaas Norg

juncadella_winner
Juncadella komt juichend de pitlane binnenrijden.
Sven Müller start de derde race van de Formula 3 Euro Series vanaf poleposition. De Italiaan Marciello staat naast hem op de eerste rij. Moeilijke bandenkeuze voor de teams. Het is voor de start droog en de meeste rijders hebben gekozen voor regenbanden. De race duurt echter 40 minuten en wellicht kan er snel een droge ideale lijn ontstaan waar slicks weer beter uitpakken.
De wedstrijdleiding beslist dat de race achter de safety car wordt begonnen. Na 1 ronde worden de rijders losgelaten en het gaat al meteen fout op het rechte stuk. Poleman Sven Müller wordt vol geraakt door de achter hem rijdende Raffaele Marciello. Müller gaat voor de tribune de rail in. Ook Marciello moet met schade de strijd staken.

bulller_f3_sainz
William Buller in gevecht met Carlos Sainz.

De safety car gaat weer de baan op om de marshalls gelegenheid te geven om de auto’s van de baan te slepen. De nieuwe koploper is Felix Rosenqvist gevolgd door Emil Bernstorff. Deze beide rijders gaan vanachter de safety car als eerste de pits in om hun regenbanden om te wisselen voor slicks. Na 5 ronden van de 26 en een flauw zonnetje op de baan zijn slicks de beste keuze. Meerdere rijders wisselen ook al zijn er een aantal die door blijven rijden op regenrubber.

ws_f3_wehrlein
Pascal Wehrlein laat op de grid als één van de eerste banden wisselen.

Wederom een herstart. Met nu Daniel Juncadella op kop voor Buller en Zeller. De rijders met regenbanden proberen nu al hun banden te koelen op de natte plekken van de baan. Net als gisteren gaat Luis Sá Silva eraf en klapt in de banden van de Hugenholtzbocht. Sandro Zeller haalt Buller in voor de tweede plek. Het omslagpunt is gekomen. De wagens met droog weerbanden zijn in het voordeel.

Weer een safety car-periode na een botsing op het rechte stuk tussen Michael Lewis en Tom Blomqvist. De botsing ontstaat doordat 4 rijders naast elkaar richting Tarzanbocht reden en er daarvoor te weinig ruimte was. Veegwagens op het rechte stuk. De wagens worden door de pitstraat geleidt achter de safety car. Wederom een herstart met nog 4 minuten racen op de klok. Juncadella houdt het hoofd koel en pakt meteen voorsprong op Buller en Rosenqvist. Juncadella wint de race voor Buller en Wehrlein, die in de laatste ronde zijn teamgenoot Rosenqvist nog weet in te halen.

ws_juncadella
Juncadella juicht op het podium na zijn zege.

480_podium_4755

Uitslag:
1. Daniel Juncadella (Spa), Dallara F312-Mercedes, 18 r. in 40:27,322 (gem. 114,980 km/u)
2. William Buller (GBr), Dallara F312-Volkswagen, op 3,293 seconden
3. Pascal Wehrlein (Dui), Dallara F312-Mercedes, op 4,454
4. Felix Rosenqvist (Zwe), Dallara F312-Mercedes, op 4,691
5. Carlos Sainz (Spa), Dallara F312-Volkswagen, op 5,708
6. Emil Bernstorff (GBr), Dallara F312-Volkswagen, op 8,394
7. Lucas Wolff (Dui), Dallara F312-Mercedes, op 11,681
8. Andrea Roda (Ita), Dallara F312-Mercedes, op 12,083

Stand na 21 van 27 races:

1. Daniel Juncadella, 187 punten
2. Pascal Wehrlein, 162
3. William Buller, 155,5
4. Raffaele Marciello, 148,5
5. Felix Rosenqvist, 134,5

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet