Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Winst voor Dyson Racing op Road America na zinderend slot

Dyson Racing heeft op Road America de zevende race van het American Le Mans Series seizoen gewonnen. In een ongekend spannende finale wist Guy Smith Lucas Luhr op de streep nipt voor te blijven en zo de eerste overwinning van het seizoen voor Dyson Racing te behalen.

Tekst: Marcel ten Caat
Foto's: Dyson Racing/Regis Lefebure, Porsche


roadamerica_finish_dysonregislefebure
Na vier uur racen was het verschil tussen Smith en Luhr minimaal

Dyson/Smith winnen Road America met kleinste verschil ooit
Het was de Muscle Milk Pickett Racing HPD ARX-03a van Klaus Graf en Lucas Luhr die de 4-uurs race in Elkhart Lake vanaf pole position mocht beginnen, terwijl Chris Dyson na problemen op vrijdag achteraan moest starten. Graf wist de voorsprong op Dyson uit te bouwen tot ruim een minuut, maar moest vervolgens de pits in komen met een waterlek. Het team wist het euvel te verhelpen, maar verloor wel vier ronden.

Na de terugkeer wisten Luhr en Graf door snelle rondetijden het gat naar de Dyson Lola langzaam maar zeker dicht te rijden en na de vierde 'full course caution' zat de HPD van het Duitse duo dan ook weer in dezelfde ronde. Twee ronden voor het einde wist Luhr weer aan te sluiten bij Smith en werd het nagelbijten bij Dyson Racing Muscle Milk Pickett Racing. De twee coureurs streden voor elke meter en in de laatste bocht wist Luhr zijn auto voorbij Smith te krijgen. Smith kon echter sneller uitaccelereren en wist Luhr nog voor de finish weer achter zich te krijgen. Op de streep was het verschil echter slechts 0.083 seconden.

Conquest Endurance wint in P2 - CORE Autosport pakt LMPC titel
In de LMP2 klasse was het de Conquest Endurance Morgan-Nissan van Martin Plowman en David Heinemeier Hansson die de overwinning behaalde. Al vroeg in de wedstrijd lag de auto met startnummer 37 aan de leiding in de klasse en slechts de Level 5 Motorsports HPD ARX-03b van Christophe Bouchut en Scott Tucker kon volgen en het gevecht met Conquest Endurance aangaan. Beide Level 5 auto's kregen echter pech, waardoor Heinemeier Hansson en Plowman de race uiteindelijk met gemak konden winnen. Patrick Dempsey en Joe Foster kwamen, dankzij de pech voor Level 5, als tweede over de streep.

In de LMPC klasse wist CORE Autosport een 1-2 te behalen. Door dit resultaat verzekerde het team zich ook van de titel in de klasse. Tom Kimber-Smith, Jonathan Bennett en Alex Popow, die door deelname aan de Grand-Am race in Montreal tijdens de race zijn eerste stint van het weekeinde reed, bleven de tweede auto van het team voor. De enige concurrent in de strijd om de LMPC titel, PR1/Mathiasen Motorsports, crashte al in het eerste uur.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet