Formule 1: drie rondjes maken het verschil voor Michael Schumacher
In de slotfase kon Alonso geen vuist meer maken tegen Schumacher en op zeven seconden achterstand moest hij definitief buigen voor de Duitser. Achter Alonso rukten echter Massa en Räikkönen op, en met nog een paar ronden te gaan zaten de twee bijna aan de staart van de wereldkampioen. Maar inhalen is in de Formule 1 een vak apart en de drie kwamen in slagvolgorde over de meet.
Achter de top vier was een gigantisch gat naar de nummer vijf, Barrichello, maar daarachter reden Ralf Schumacher, Fisichella en Rosberg binnen een seconde. Fisichella kreeg vandaag een gigantisch déjà vu van gisteren, want wederom zat Fisichella vast achter Villeneuve en hij kon hem pas in de pitstraat voorbij. Nico Rosberg was, vanwege een motorwissel, vanaf achteraan gekomen, maar met een lange eerste stint had hij zijn weg naar voren gevonden. Uiteindelijk moest Ralf Schumacher zijn auto met een opgeblazen motor aan de kant zetten, waardoor Villeneuve nog een puntje mee kon pakken.
De uitvallers vandaag vielen letterlijk met bosjes. In de openingsfase waren het David Coulthard en Vitantonio Liuzzi die bijna gelijktijdig de race moesten verlaten. In de dertiende ronde viel Mark Webber nog enigszins eenzaam uit, maar halverwege de race moesten binnen drie rondjes Jenson Button, Christian Klien en Franck Montagny de race verlaten. In ronde 47 was het Takuma Sato die zijn auto in de pits moest parkeren, zes rondjes later gevolgd door Ralf Schumacher en Juan Pablo Montoya, die bijna gelijktijdig moesten opgeven.
Christijan Albers had een moeilijke race op de Nürburgring. De Nederlander kwam bij de start goed weg, maar door de mêlee die Coulthard en Liuzzi veroorzaakte, kwam Albers weer vast te zitten achter een Super Aguri. In ronde 11 kon hij Sato voorbij, maar op dat moment had hij al een flinke achterstand opgelopen ten opzichte van teamgenoot Monteiro. Albers kwam uiteindelijk als dertiende en laatste over de meet, met 2,4 seconde achterstand op zijn teamgenoot.
Uitslag kwalificatietraining Grand Prix van Europa,
Nürburgring, zondag 7 mei 2006
1. Michael Schumacher, 60 ronden
2. Fernando Alonso, op 3.7 seconde
3. Felipe Massa, op 4.4 seconde
4. Kimi Räikkönen, op 4.8 seconde
5. Rubens Barrichello, op 1:12.5
6. Giancarlo Fisichella, op 1:14.1
7. Nico Rosberg, op 1:14.5
8. Jacques Villeneuve, op 1:29.3