Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Nederlandse inbreng bij Audi in Le Mans

120617_LeMans_Audi_Groep
De Nederlanders bij Audi, vlnr Nico Kunzler, Louis in de Rijp, Arno Spaans en Erwin Houbraken

“Ik heb al tegen onze rijders gezegd: met voetballen lukte het niet, dus dan moeten jullie het maar doen. In de kwalificatie is dat in ieder geval al gelukt”, lacht Nico Kunzler. De 28-jarige monteur uit Venray is één van de vier Nederlandse technici die werkzaam zijn voor het Audi Sport Team Joest, dat de inzet van de vier fabrieks-Audi’s tijdens de 24 Uur van Le Mans verzorgt. De andere Nederlanders in Audi-dienst zijn Arno Spaans (35) uit Hedel, Erwin Houbraken (28) uit het Brabantse Zeeland en Louis in de Rijp, eveneens uit Venray, wiens onderneming Linder Racing de technici aan het Audi Sport Team Joest op freelance-basis detacheert.

Tekst: René de Boer
Foto's: Frits van Eldik


120617_LeMans_Audi_Louis_overleg
Louis in de Rijp werkt al een aantal jaren voor het Audi Sport Team Joest

Positief opgevellen in Barcelona
Louis in de Rijp werkt al een aantal jaren voor het team van Reinhold Joest, dat met in totaal twaalf overwinningen sinds 1984 het succesvolste in de geschiedenis van de 24 Uur van Le Mans is. “Het contact is ooit ontstaan toen ik voor het Marcos-team van Cor Euser werkte en we een race hadden in Barcelona, waar de auto na een crash volledig stuk was, maar dankzij nachtwerk uiteindelijk toch weer kon rijden. Joest was daar toen voor een test met Audi na het weekeinde. Ik raakte met de mensen van Joest in gesprek, die vol bewondering waren voor het feit dat we die Marcos weer rijdend hadden gekregen. Later vroegen ze, of ik ook niet belangstelling zou hebben om iets bij hen te doen, en zo kwam ik in 2003 voor het eerst bij Audi terecht.”

120617_LeMans_Audi_intobox
De Audi nummer 1 wordt de pits in gerold

Audi hoofdmoot naast Supercar Challenge
Eerder werkte In de Rijp ondermeer voor het Barron-Connor-Ferrari-team van John Bosch. Met zijn eigen team Linder Racing is In de Rijp ondermeer ook nog in de Supercar Challenge actief, waar hij af en toe BRL-auto’s inzet. “Het wordt echter steeds lastiger om coureurs met budget te vinden, die het liefst ook nog een beetje snel zijn. Het werk voor Audi is dit jaar wel de hoofdmoot. Alle wedstrijden van het FIA World Endurance Championship, dan nog alle tests tussendoor, genoeg te doen!” Via In de Rijp is het aantal landgenoten bij het Audi Sport Team Joest inmiddels dus uitgebreid tot vier. Samen met Erwin Houbraken en Arno Spaans werkt In de Rijp aan de nummer 3-Audi, de R18 met TDI-motor, die wordt bestuurd door Marc Gené, Loïc Duval en Romain Dumas. Nico Kunzler werkt aan de nummer 1-Audi, de uitvoering met hybride-technologie van André Lotterer, Marcel Fässler en Benoît Treluyer.

120617_LeMans_Audi_Arno_Erwin_Louis
Arno Spaans, Erwin Houbraken en Louis in de Rijp (vlnr) volgen het verloop van de trainingen
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet