Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 3

Recaro F3: Ook in tweede race sterk optreden Nederlanders



 rf3_bruins_kool
Récardo Bruins – podium en pech

Na zijn fraaie tweede plaats op zaterdag mocht Récardo Bruins de tweede race vanaf de derde startpositie vertrekken. Hoopvol, want zijn zevende startplek op zaterdag resulteerde immers in de tweede plaats. Waar het in de eerste race allemaal meezat, liep het dit keer echter niet. Bruins verloor een positie, reed stabiel op de vierde plaats zijn ronden, totdat hij vier ronden voor het einde zijn auto met pech langs de kant moest zetten.

Récardo Bruins: “Ik had net als vele anderen een goede start, maar schoot in de tweede bocht ietsjes rechtdoor en moest Renger voorbij laten. Ik was sneller, maar na een aantal ronden begon alles iets moeilijker te lopen. Dit maakte het lastiger om Ho-Pin Tung achter me te houden. In de dertiende ronde schakelde de bak niet meer terug en toen was het gedaan. Balen!”

 rf3_kool_actie
Ferdinand Kool - dubbele podiumfinish

Met een pole position en een derde plaats in race 1 was Ferdinand Kool tevreden, al gaf zijn aanvaring met Renger van der Zande een smetje op de dag. De vooruitzichten voor de tweede race waren met een tweede startpositie echter weer goed.

De start van de tweede race verliep prima, Kool wist zijn tweede positie te behouden en Hülkenberg kon niet bij hem wegkomen. Kort achter Kool reed Renger van der Zande, maar hij maakte geen fout en reed naar zijn tweede podiumplaats van het weekend.

Ferdinand Kool: “De pole in de eerste kwalificatie was echt super. Ik had helaas een slechte start en verloor een positie, waarna mijn afstelling de eerste ronden niet helemaal top aanvoelde. Daarna wilde ik het rustiger aandoen om de podiumpositie veilig te stellen en punten te scoren. Mijn tweede race startte ik beter, ik behield mijn tweede plek. Gedurende de race kon ik Hülkenberg goed volgen, maar ik had een beetje pech met achterblijvers, waarna ik het gat niet meer kon dicht rijden. Uiteindelijk heb ik dan net niet gewonnen, maar ben ik erg blij met mijn tweede positie. Zo hebben we goede zaken gedaan voor het kampioenschap.”

 rf3_vdzande
Renger van der Zande – gereden met het koppie

Op zaterdag net naast het podium, was Renger van der Zande voor de tweede race gebrand op een podiumplaats. Startend vanaf de vierde plaats pakte Van der Zande al in de eerste ronde de derde plaats af van Récardo Bruins af. Hoewel hij de druk op Kool vol opvoerde lukte het hem niet om nog een stapje op het schavot hoger te komen en moest hij zich tevreden stellen met de derde plaats.

Renger van der Zande: “Ik kan niet anders dan tevreden zijn met deze seizoensopening, al blijf ik natuurlijk hongerig naar meer. De baan was nieuw voor me, de vrije training verregend, maar de races waren top! In de twee weken voor de volgende races op de Eurospeedway Lausitz zal ik me samen met mijn engineer Ralf Flachbarth verder verdiepen in het afstelwerk van de bolide. Zelf blijf ik lekker dagelijks in training om ook in Lausitz tot op de laatste seconde te pushen.”

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet