Supercar Challenge: Rappe bolides te gast op Nürburgring

Na races op Circuit Zolder en Circuit Park Zandvoort is Het AvD Euro Race weekend, komend weekend op de Nürburgring, alweer het derde weekeinde voor de Supercar Challenge in 2012. Ditmaal komen weer alle divisies van de klasse in actie, de Supercar Challenge verwacht dan ook weer twee volle velden met ieder ruim dertig bolides.
Tekst en foto’s: PR
In de Super GT-divisie van de Supercar Challenge is het deelnemersveld mooier dan ooit. Zo komen in deze divisie verschillende GT1-bolides in actie, zoals de Corvettes van Mad and Daring Racing. Dat deze bolides snel zijn, bewezen in de eerste weekenden het duo Sijthoff/Abresch en Alex van ’t Hoff wel, want zij staan momenteel beiden in de top drie van het tussenklassement. Tussen de twee Corvettes zijn momenteel Robert de Graaff en Philippe Ribbens te vinden met hun ETEC-Viper. De Graaff en Ribbens kenden al wat technische tegenslagen, zoals onder andere weigerende remmen tijdens de eerste race op Circuit Zolder, maar konden desondanks al veel punten bij elkaar sprokkelen. De strijd in de divisie is echter hoog, want ook namen zoals Peter Versluis, het duo Köhler/Van der Hoek, Jan Versluis, het duo Longin/Lamot en Jan Storm kloppen aan de deur voor een plekje bij de eerste drie.
Voorafgaand aan komend weekend is er bovendien heel wat nieuws over de deelnemers in deze divisie. Zo verschijnt Berry van Elk weer met zijn Praga R4s aan de start. In Zandvoort moest Van Elk verstek laten gaan omdat de motoren van de Praga én de Blueberry Mosler niet gereed waren, maar deze week is vanuit Slowakije een gereviseerde motor afgeleverd in Breda zodat Van Elk weer met de Praga kan gaan rijden. Opmerkelijk is echter dat Praga zélf komend weekend niet met een Praga aan de start verschijnt. Na technische problemen op Zandvoort was de auto niet op tijd klaar waardoor Leonard Hrobarek en Simon Wagner op de Nürburgring in de Mosler van Martin Short gaan plaatsnemen. De kans is daarbij groot dat ook Short zelf weer achter het stuur kruipt. Tot slot kunnen we melden dat Roger Grouwels voor komend weekend zijn BMW Z4 GT3, waarmee hij normaliter uitkomt in de Blancpain Endurance Series, heeft aangemeld.

De Super GT-divisie van de Supercar Challenge rijdt zijn races altijd samen met de GT-divisie van de klasse. In deze divisie zijn het momenteel de BMW silhouettes van JR Motorsport die het kampioenschap aanvoeren. De nieuwe coureurs op deze bolides, zijnde Thuis/Van Riet en Vanbellingen/Redant, hadden de eerste raceweekenden nog tijd nodig om zich aan te passen aan de auto maar zijn nu toch meer en meer voorin het veld te vinden. Achter de twee silhouettes van JR Motorsport is de speciale Mazda 3 rotor te vinden van Werner van Herck. Van Herck kwam in Zolder snel uit de startblokken maar liet door technische problemen in Zandvoort veel punten liggen en heeft inmiddels laten weten dat zijn Mazda voor komend weekend nog niet gerepareerd is. Ook voor Jan van der Kooi en het duo Van der Ende/Van der Pol gaat het seizoen nog niet vlekkeloos, want ook zij lieten door technische malheur al aardig wat punten liggen.

De GT-divisie van de Supercar Challenge gaat bovendien komend weekend gewijzigd worden. De divisie wordt namelijk opgesplitst in de GT- en GTB-divisie, omdat sommige bolides eigenlijk tussen de Super GT- en de GT-divisie dreigden in te vallen. In de GT-divisie zijn onder andere de Viper van Barry Maessen en de V8Star van het duo Nathan/Van Lagen ingedeeld, en in de GTB-divisie mogen inschrijvingen zoals de Porsches van Team RaceArt en Lammertink Racing worden verwacht. Overigens heeft RaceArt, het team van Pieter Dubois, ook in deze divisie zijn wagenpark uitgebreid. Erol Ertan en Steve Matthijssen, die de eerste twee raceweekenden nog een Porsche deelden, komen op de Nürburgring beiden met een eigen Porsche aan de start.