Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
GT

BRCC: Het grote debuut van het nieuw circuit kampioenschap


brcc_-_seat_leon_wtcc_-_pierre-yves_rosoux__pierre_piron

Het werd vandaag een bijzonder ogenblik voor de promotoren van het nieuwe Belgian Racing Car Championship: klokslag 14 uur werd op Circuit Zolder de start gegeven van de allereerste vrije trainingen van het BRCC. Zaterdagnamiddag zijn er twee kwalificatiesessies van 45 minuten, de twee Short Races worden op zondag van 10u15 na elkaar afgewerkt. De start van de Long Race is voorzien om 15 uur.

Tekst en foto's: PR

In het gevarieerd startveld, met niet minder dan zeventien verschillende merken, vinden we enkele trouwe waarden terug van het Belgisch circuitgebeuren. Zo is er Pierre-Yves Rosoux, de Luikenaar die onder de vlag van Astur Car de start neemt in zowel de Short Races (Seat Leon WTCC+) als de Long Race (Ginetta GT4).

“De betrouwbaarheid van de auto’s is de laatste jaren toegenomen en dat liet je toe ook in endurance voluit te gaan, maar er gaat toch niks boven een krachtige… short race! Ik ben altijd een grote voorstander geweest van sprintraces en ben blij dat Kronos Events de keuze heeft gelaten tussen Short en Long. Voor de eerste meeting neem ik met de Ginetta ook deel aan de Long Race, maar het is de bedoeling dat ik mij nadien uitsluitend toeleg op de Short Races.”
Pierre-Yves Rosoux is dan ook enthousiast dat hij dit jaar in de Short Races gedurende twee keer dertig minuten nog eens volgas kan gaan.

“Het moet geleden zijn van de Mazda MX5 Trophy – ook van bij Kronos – dat ik een volledig seizoen kon sprinten! Ik begon in de Clio Cup, stapte over naar de 106 Cup, zat even in een 306 in de Procar en zag mij, bij gebrek aan beter, noodzakelijkerwijze verplicht de trends van het endurance te volgen.”
Bij Astur Car nemen Pascal Courrier en Roberto Nale met een gelijkaardige Seat Copa Leon deel aan zowel de Short als de Long Race.

brcc_-_seat_copa_leon_-_jimmy_adriaenssens

Het Spork Racing is nog zo’n vaste verschijning op de Belgische circuits. En duivel-doet-al Herman Adriaenssens werkte als mecanicien nog aan de auto waarmee Corbiau-Frahm-Vermeersch in 1977 de eerste… 24 Uren van Zolder wonnen!
“Mijn vader is begonnen als mecanicien voor vrienden-rijders en belandde zo in de rangen van het toenmalige BRT-team dat in de Carglass Cup uitpakte met Audi’s en een VW Golf,” vertelt zoon Jimmy. “Omdat zij vaak samenkwamen in het Zolderse Spork-restaurant, is men daarop onder de vlag van het Spork Racing Team beginnen deelnemen. Nadien heeft mijn vader het team en de naam overgenomen en is zelf beginnen racen. En ondertussen zette ik mijn eerste passen in de autosport.”

Aanvankelijk bleef het Spork Racing actief met een Golf, maar na enige tijd werd overgeschakeld naar de Seat Copa Leon.

“Wij hebben een bescheiden structuur, kunnen rekenen op heel wat vrijwilligers die tijdens de weekends bijspringen, maar het runnen en klaarmaken van de drie Seats doen we zelf.”
In 2009 werd Jimmy vice-kampioen in de Seat Leon Challenge en na een 3de plaats in 2010, ging hij vorig jaar opnieuw voor de vice-titel in de Seat-competitie.

“Afhankelijk van het aanleveren van bepaalde onderdelen, zouden wij willen deelnemen aan de Belgian First Races. Omdat we nog geen andere rijders konden aantrekken, zou ik de volledige meeting voor mijn rekening nemen. Wij beschouwen deze eerste race van het BRCC als één grote test, ter voorbereiding van andere wedstrijden.”
Herinneren we er tenslotte nog aan dat Kronos Tyres in het kader van alle wedstrijden van het Belgian Racing Cars Championship 2012 uitpakt met een Michelin Award. Deze Michelin Award zal uitgereikt worden aan een rijder of een team die gedurende één van de zes meetings van het BRCC voor een uitzonderlijke prestatie weet te zorgen. De prijs voor de Michelin Award is een set Michelin-banden.

Om een zo neutraal mogelijk beeld te krijgen van een potentiële laureaat voor de Michelin Award, zal de jury bestaan uit gespecialiseerde journalisten en vertegenwoordigers van de baan- en standcommissarissen en veiligheid van de circuits.

De Michelin Award zal telkens uitgereikt worden in de BRCC Knokke Out Racing Corner, zeg maar dé vaste ontmoetingsplaats voor alle deelnemers, teamverantwoordelijken, organisatoren, media. Want het is de bedoeling dat alle betrokken partijen voor, tijdens en, vooral, na de races bij een drankje kunnen bijpraten en, waarom niet, een feestje bouwen na een klinkende prestatie…
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet