F3: Raffaele Marciello kroont perfect Pau-weekeinde met Grand Prix-zege

Dubbele hattrick voor Raffaele Marciello: twee poles, twee zeges en twee snelste ronden
Raffaele Marciello was duidelijk de man van het weekeinde tijdens de 71e editie van de Grand Prix de Pau. De coureur van het Prema Powerteam scoorde perfect met twee pole-positions, twee overwinningen en twee snelste raceronden. Met zijn zege in de 40 minuten lange Formule 3-hoofdrace van zondag, de eigenlijke Grand Prix de Pau, trad Marciello in de voetsporen van eerdere Italiaanse winnaars: autosportgrootheden als Tazio Nuvolari (1935), Nello Pagani (1947, 1948), Gigi Villoresi (1951) en Alberto Ascari (1952, 1953) stonden allemaal minstens eenmaal als winnaar op de hoogste trede van het podium in de Zuid-Franse stad. Andere Italiaanse winnaars, zij het iets minder prominent, zijn Bruno Giacomelli (1978), Emanuele Naspetti (1991) en Vincenzo Sospiri (1995). “Vooral dat rijtje met Nuvolari, Villoresi en Ascari is mooi om in te staan”, vond Marciello na afloop van zijn winst op zondag. Na 33 ronden bedroeg zijn voorsprong op de als tweede geklasseerde Carlos Sainz jr. niet minder dan 13,129 seconden. Jazeman Jaafar kwam als derde over de eindstreep.
Tekst: René de Boer
Foto's: Grand Prix de Pau/DPPI, F3 Euro Series/Mattias Persson

Start van race twee met Marciello aan de leiding voor Sainz, Jaafar en Juncadella
Snel opgebouwde voorsprong
Na zijn dominante optreden van gisteren twijfelden slechts weinig mensen aan de kansen van de lange Raffaele Marciello om ook vandaag de Formule 3-race op het 2,76 kilometer lange stratencircuit van Pau op zijn naam te schrijven. De door Ferrari ondersteunde rijder stelde niet teleur: na de eerste ronde had hij al een halve seconde voorsprong, na vijf ronden bedroeg zijn marge 2,8 seconden, na tien ronden 7,8 seconden, na 15 ronden 10,3 seconden en na 22 ronden zelfs 14,466 seconden. Met de ene snelle rondetijd na de andere liet Marciello zien dat hij de te kloppen man was. Tussen de 23e en 27e ronde liep zijn voorsprong wel wat terug, omdat hij werd opgehouden bij het op een ronde zetten van langzamere deelnemers, wat op het smalle circuit van Pau niet altijd gemakkelijk is. In de laatste zes ronden echter kon hij weer zijn oude tempo hervatten en zo reed hij ombedreigd naar de zege.
Marciello: "Auto het hele weekeinde fantastisch"
“Dit hele weekeinde was mijn auto fantastisch, waarvoor ik ook mijn team uitdrukkelijk wil bedanken”, straalde Marciello. “Het was voor mij de eerste keer op een stratencircuit, een mooie ervaring. Natuurlijk was het wel zaak om tot het einde toe geconcentreerd te blijven en geen fouten te maken. Met een duur van 40 minuten was de race van vandaag nog tien minuten langer dan gisteren, maar ook het huishouden met de banden leverde geen problemen op.” Met (letterlijk) bijna een straatlengte achterstand kwam Carlos Sainz als tweede over de eindstreep. Daarmee scoorde hij ook maximaal in het Brits Formule 3-kampioenschap, waarin hij weer de leiding van Jazeman Jaafar overnam. “Nu leid ik in het Brits F3 en in de Euro Serie. Daar ben ik wel blij mee, en op zich is de tweede plaats hier prima, maar mijn achterstand was wel veel te groot. Ik was gewoon niet snel genoeg.”

Fraaie sfeer in Pau aan de achterkant van het Beaumont-park