Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formido Swift Cup

Swift Cup: Allard Kalff troeft Jeffrey Rademaker af


Natte baan
De rijders uit de Formido Swift Cup krijgen voor hun eerste race niet bepaald de makkelijkste condities voorgeschoteld. Het regent weliswaar niet, maar de baan is nat terwijl door de lage temperaturen de banden ook niet echt snel op temperatuur komen. Bij de start is Rademaker goed weg, net als Kalff die ten koste van Van den Berg de tweede plaats pakt. De routinier probeert ook meteen de leiding te nemen maar Rademaker weet de aanval van Kalff af te slaan.

480_chaos_1486

In het achterveld laten diverse rijders zich verrassen en gaan bij het opgaan van de Hunserug in de rondte. Liesette Braams is daarbij het grootste slachtoffer en moet met flinke schade opgeven.

480_liesette_pech_4203

Kop rijdt zich los
Rademaker leidt bij de eerste doorkomst met in zijn slipstream Kalff. Achter dit tweetal een gaatje naar Van den Berg en Van Erp die met elkaar in gevecht zijn. Bij de derde doorkomst komt Kalff uit de slipstream en weet de leiding te nemen. Op drie heeft Van den Berg zich los gereden van Van Erp. Achter de KNAF Talent First-rijder volgt Veldboer terwijl Mossinkoff inmiddels is opgeklommen naar plaats zes. Op zeven De Nooij, gevolgd door Obluda en Beelen die in de eerste ronde bij de schuiver van Braams betrokken was.

480_van_erp_4149
Een spin van Tommy van Erp in de S-bocht.

Kalff passeert
Aan kop maakt Kalff gebruik van zijn ervaring en weet een gaatje te slaan naar Rademaker terwijl op drie Van den Berg langzaam richting het leidende tweetal kruipt. Op vier rijdt Van Erp in een niemandsland. Om de plaatsen vijf tot en met zeven ontstaat een mooie strijd tussen Veldboer, Mossinkoff en De Nooij. Terwijl aan kop de posities zich stabiliseren zet Mossinkoff zijn opmars voort en is op vijf aangeland. Daarachter De Nooij gevolgd door een snel terrein goedmakende Beelen waardoor Veldboer is teruggevallen naar plaats acht. Obluda sluit de rij.

Beelen schuift op
Met nog drie ronden te gaan heeft Kalff iets meer dan een seconde voorsprong op Rademaker die op zijn beurt weer iets meer dan een seconde heeft op Van den Berg. Van Erp heeft niets te duchten op plaats vier terwijl Beelen weer twee plaatsen heeft goedgemaakt en is opgerukt naar plaats vijf. Daarachter Mossinkoff, De Nooij en op korte afstand Veldboer.

Slipstream
In de voorlaatste ronde sluit Rademaker het gaatje naar Kalff en doet in de Tarzanbocht een ultieme poging om de leiding over te nemen. De routinier laat zich echter niet verrassen en gaat zo als eerste over de finishlijn, gevolgd door Rademaker en Van den Berg. Van Erp passeert als vierde de finish terwijl Beelen een keurige vijfde plaats in de wacht sleept. Mossinkoff ziet zijn zesde plaats door een spin in de laatste ronde worden omgezet in een achtste positie. De Nooij en Veldboer schuiven daarmee door naar de posities zes en zeven.

480_finish_1574

Gastrijder
Omdat Kalff als gastrijder buiten mededinging meedoet, mag Rademaker naast de winnaar op de hoogste trede van het podium plaatsnemen en pakt ook de volle punten voor het kampioenschap. Op de tweede plaats op het podium daarmee Van den Berg en op drie Van Erp. Uiteraard is Rademaker tevreden met zijn positie en punten. “Het was erg glad en in de eerste paar rondjes moest ik dan ook zoeken naar de juiste regenlijnen. Toen Allard me voorbij was, kon ik mooi een beetje zijn lijnen afkijken. Kim reed op regenbanden en kon daarom in het begin aansluiten. Toen de baan echter droger werd, moest ze weer terrein prijsgeven. In de laatste ronde probeerde ik het nog een keer maar Allard maakte geen foutje.” Kim van den Berg was ook blij met haar race. “Ik wist dat Allard niet meedeed voor de punten en toen er dan ook een groot gat achter me ontstond, heb ik puur op safe gereden. Geen fouten maken en punten pakken voor het kampioenschap.” Als debutant mocht Van Erp dus meteen op het podium plaatsnemen. “Het was de eerste keer dat ik in de regen reed. De start was dan ook lastig en in de eerste rondjes moest ik zoeken waar grip was. Ik spinde ook in de S-Bocht maar kon gelukkig snel weer door.”

Uitslag race 1 Formido Swift Cup
Kruidvat Gillette Paasraces, Circuit Park Zandvoort, maandag 9 april 2012
1. Allard Kalff (Race Planet Team Bleekemolen) 12 ronden in 27.50.965
2. Jeffrey Rademaker (Coronel Racing) + 0.358
3. Kim van den Berg (Harders Plaza Racing) + 3.821
4. Tommy van Erp (Coronel Racing) + 27.571
5. Stefan Beelen (Coronel Racing) + 32.972
6. Gerard de Nooij (Team Bleekemolen / Racing Team Welzorg) + 37.751
7. Jos Veldboer (Dekker Autosport) + 42.215
8. Alain Mossinkoff (Coronel Racing) + 53.603
9. Jörg Obluda (Adriano sports) + 1.19.448

Niet geklasseerd: Liesette Braams (Las Moras Racing Team)

Snelste ronde: Jeffrey Rademaker in 2.16.235

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet