Formule Ford: Jos Kiekens debuteert met knappe zege
Kiekens krijgt cadeautje
Florie is door de schermutselingen op de baan teruggevallen naar de derde positie, Kiekens heeft optimaal geprofiteerd en de leiding overgenomen en Van Os rijdt al tweede. Sven Snoeks heeft minder geluk, hij komt achter Florie te zitten en een vierde plek lijkt daarmee voor hem het maximaal haalbare. Jan Paul van Dongen heeft onvoorbereid logischerwijs niet zijn normale snelheid en moet zich tevredenstellen met een eenzame race.
Strijd om kop
De strijd om de zege is zeker nog niet gedaan. Van Os is door zijn handicap niet in staat om Kiekens aan te vallen en kan bovendien Florie niet lang achter zich houden. Florie pakt in de zevende ronde de tweede plek over en gaat hard naar Kiekens toe. Wanneer de Thaise Amsterdammer in de negende ronde aansluit bij Kiekens verwacht iedereen dat de jonge rijder snel gepasseerd zal worden. Niets is minder waar.
Geen krimp
Brutaal maakt Kiekens zich breed, ziet Florie links en rechts naast zich, maar hij houdt zijn lijnen en houdt de leiding. In de allerlaatste ronde gaan beide Provily-racers zij aan zij de Tarzanbocht in. Florie zit aan de buitenzijde en zal de kop dus kunnen overnemen. Kiekens remt extreem laat, houdt voldoende gas erop en komt wonder boven wonder als eerste de bocht uit. Ook in de rest van de ronde houdt Florie vol de druk erop, maar Kiekens geeft geen krimp en pakt op wonderschone wijze zijn eerste Formule Fordzege.
Blije winnaar
Jos Kiekens is na afloop verbaasd. “Ik startte vanaf een vijfde plek, want ik had nog nooit op een natte baan gereden in een Formule Ford. Het is pas de derde dag dat ik in een formulewagen rijdt, met een zege heb ik nooit rekening gehouden. Toen ik zag dat de top 3 er vanaf ging en ik de leiding ineens in handen had dacht ik bij mezelf ‘wauw, wat een cadeautje’. Gelukkig kon ik Michel achter me houden, ik wilde me niet zomaar gewonnen geven en ging echt tot het uiterste. Wat een geweldig resultaat!”
Uitslag race 1 Dutch Formula Ford Championship
Kruidvat Gillette Paasraces, Circuit Park Zandvoort, zaterdag 7 april 2012
1. Jos Kiekens (Provily Racing) Duratec, 11 ronden
2. Michel Florie (Provily Racing) Duratec, +0.348
3. Bart van Os (GEVA Racing) Duratec, +5.679
4. Sven Snoeks (GEVA Racing) Duratec, +20.344
5. Jan Paul van Dongen (Racing2win) Duratec, +38.403
6. Bas Schouten (Provily Racing) Duratec, +1.43.086
Snelste ronde: Michel Florie in 1.43.945
Uitgevallen: Melroy Heemskerk (GEVA Racing) Duratec, na 5 ronden