Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Repco Supercars Championship

V8 Supercars: FPR-wint Sprintwedstrijd. Indrukwekkende zege Jamie Whincup in Tasmanië


2012_whincup_simmons_plains_3
Prachtige achtste achtereenvolgende zege voor Jamie Whincup in Tasmanië.

Mooi Top 10 resultaat voor SBR
In de Sprintwedstrijd eindigden alle drie SBR-coureurs(Van Gisbergen, Slade en Holdsworth) in de Top 10. Lee Holdsworth die zijn 200e Supercar-wedstrijd reed eindigde als negende. Shane van Gisbergen kwalificeerde zich als derde maar was er niet van overtuigd dat zijn auto geschikt was voor een podiumplek. Hij eindigde als vierde. Van Gisbergen: “Bij de start reed iedereen op harde banden, maar de toppers gingen links en rechts aan mij voorbij. Dit was het. Einde verhaal. Ik ben alleen maar aan het cruisen geweest. Ik kon gewoon niet sneller.”

Jubilaris Lee Holdsworth: “Ik had een goede start, maar als je hier een goede start hebt, dan is er geen plek meer en dan blijf je in het verkeer vastzitten. Als de remmen en de motor warm worden, moet je al eerder remmen en je krijgt ook geen slipstream. Dit hinderde mij een beetje. Frustrerend want nadat ik Taz Douglas gepasseerd had reed ik dezelfde rondetijden als de koplopers.”

Historische zege voor Jamie Whincup op Symmons Plains
Met een achtste zege op Symmons Plains is Jamie Whincup de meest succesvolle coureur die ooit op het Tasman circuit geracet heeft. Whincup wist ondanks een spin in derde ronde het hoofd koel te houden en pakte zijn 54e zege in de V8 Supercar-series. Teamgenoot Craig Lowndes moest na een aanrijding met Will Davison in de openingsfase met een gebroken wielophanging opgeven.Voor de hoofdwedstrijd op Symmons Plains had Whincup zich als vijfde gekwalificeerd. In de derde ronde spinde de Team Vodafone-coureur en viel terug. Kort daarna schakelde Jamie bij de verplichte pitstop over naar de zachte compound en bezette halverwege de wedstrijd de tweede plek. Een ultrasnelle laatste stop bracht Whincup vóór de FPR Ford van Will Davison definitief aan de leiding.

2012_fabian_coulthard_symmons_plains
Fabian Coulthard eindigde net buiten de Top 10 in Symmons Plains.

SBR-coureur Van Gisbergen tweede
Shane van Gisbergen bezorgde teambaas Ross Stone met een tweede plek een prachtig verjaardagsgeschenk. De SBR-coureur miste met 0.698 secs. nipt de pole. Door twee perfect uitgevoerde stops kon Van Gisbergen de aansluiting met de koplopers behouden en wist 23 ronden voor het einde de FPR-Ford van Will Davison te verschalken en pakte een uitstekende tweede plek. Tim Slade eindigde als vierde en Holdsworth sloot zijn 201e wedstrijd met een zesde plek af.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet