Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formula Ford

Formule Ford: Michel Florie oppermachtig naar dubbel (Lang)



Rust
Florie was na afloop helder in zijn commentaar. “De baan was superglad. Als de baan straks met Pinksteren goed is, kunnen de krachtsverhoudingen weer anders liggen. Iedereen in de kop is snel, men past zich alleen niet aan aan de omstandigheden. Als het zo glad is moet je eerder remmen, rustig en gelijkmatig sturen. Men rijdt te wild, wil te veel en te hard en dat kan niet op zo’n baan.” Jongejans zag een mislukte eerste race goedgemaakt met een tweede plaats in race twee. “Dit is een leuke revanche. Men maakte het me wel makkelijk. Ik zag het voor me gebeuren en wat Liroy deed was niet nodig geweest.”

 crash2_leroy-knap

Stuart zag het uiteraard anders. “Dit soort dingen kan gebeuren, een raceongeluk. Ik deed het niet expres, ik weet wat het allemaal kost. Ik heb hem niet gezien, ik keek aan de andere kant en daar zat ook een blauw-witte auto.” Zelfs met de champagne in de hand was Perret nog steeds verbaasd over zijn fraaie derde plaats. “Ik had geen idee dat ik derde lag. Ik had een goede start en kon er meteen een stel voorbij. Het was moeilijk om door al die vechtende groepjes te komen.” De oorzaak dat de Fransman als laatste aan de race moest beginnen en de eerste wedstrijd nauwelijks naar voren kon komen was simpel. “Een probleem met de elektronica. Ik heb in de training geen ronde gereden en bij de eerste race speelde dat probleem weer op.”

 deboer_podium

Vooruit kijken
De First Division werd dus een prooi voor Boer. “Ik had een goede start. Nadat Romano eraf ging lag ik aan kop. Normaal kijk ik dan teveel in mijn spiegels en ga fouten maken. Ik heb alleen maar vooruit gekeken en je ziet het resultaat.” Met opnieuw een tweede plaats glunderde ook Van Dongen. “Een mooi resultaat en toch weer eerste in de tussenstand van het kampioenschap.” Uitgeput zat Hahnenkamm erbij. Met zelfs (achter Florie) de één na snelste ronde in de wedstrijd had de Duitser een uitstekende prestatie neergezet. “Eindelijk liep de motor goed. Daarbij kon ik ook profiteren van mijn goede banden nadat ik in de eerste race vroeg was uitgevallen. Het waren prachtige gevechten, een heerlijke race.” Diezelfde mening was Heemskerk toegedaan. De pas zeventienjarige nieuwkomer reed in zijn eerste volledige race naar een bekeken vierde plaats. “Het ging super. Ik zat middenin de gevechten maar heb geen gekke dingen gedaan. Ik kon de kop van de klasse goed volgen. Ik heb een paar keer van plaats gewisseld met Hahnekamm maar moest hem in de laatste ronden laten lopen. Maar dit geeft een goed gevoel, ik heb vreselijk veel geleerd.”
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet