Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Algemeen

Dragracing: Lucas, Hight en Line op Pomona-pole

pomona_za_000

De laatste kwalificatiedag van de Winternationals op Pomona heeft de volgorde voor de zondag te verrijden eliminaties flink door elkaar geschud. Bij de Funny Cars pakte Robert Hight de eerste plaats af van Robert Tasca terwijl in de Pro Stock klasse regerend kampioen Jason Line de ‘pole position’ overnam van Mike Edwards. Alleen Morgan Lucas behield zijn nummer één positie voor de eerste wedstrijd van de NHRA Full Throttle Drag Racing Series, maar moest daar wel een veel scherpere tijd voor op de klokken zetten. Schrikken was het in de loop van de middag toen in de eerste eliminatieronde van de klasse Top Alcohol Dragster Mike Austin zwaar crashte. Gelukkig bleef de rijder ongedeerd.

Tekst: Remco Scheelings
Foto’s: Remco Scheelings

De Amerikaanse weersvoorspellingen zijn al net zo onbetrouwbaar als die van hun Nederlandse collega’s.

pomona_za_001

Ondanks de zomerse verwachtingen begon de laatste kwalificatiedag met wat lichte regen en aanzienlijk lagere temperaturen. Gelukkig was de baan op tijd droog en kon de derde kwalificatieronde volgens programma worden afgewerkt. Echt vervelend werd het in de loop van de middag. Na wat motregen was de baan net weer droog, toen een stortbui losbarstte en de vierde kwalificatieronde definitief wegspoelde.

pomona_za_008
Morgan Lucas

De hogere luchtvochtigheid en lagere temperaturen zorgden echter in de enige kwalificatierun van de dag wel voor aanzienlijk snellere tijden waardoor de kwalificatievolgorde flink werd opgeschud.

pomona_za_009
Spencer Massey

Na tijdverbeteringen van Spencer Massey (3,820 seconden) en Bob Vandergriff (3,382 seconden) was Morgan Lucas zijn eerste positie kwijtgeraakt. In de laatste run deed Lucas er echter nog een schepje bovenop en zette met 3,783 seconden een nog snellere tijd op de klokken en heroverde daarmee de nummer één positie.

pomona_za_010
Bob Vandergriff

Tony Schumacher, de nummer twee van vrijdag, wist zijn tijd niet te verbeteren. De U.S. Army-piloot werd niet alleen door Massey en Vandergriff gepasseerd, maar had ook geen antwoord op de snellere tijden van Antron Brown en Brandon Bernstein en zakte daarmee terug naar plaats zes. Achter Schumacher volgen de twee Al-Anabi-piloten Khalid Albalooshi en Shawn Langdon.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet