Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 1

Formule 1: Vettel bezegelt constructeurstitel in Zuid-Korea


Petrov ramt Schumacher
Vlak nadat iedereen zijn pitstop heeft gemaakt zien we ineens dat de safetycar op de baan op komt. Tevens zien we Petrov zonder voorvleugel en Schumacher zonder achtervleugel. Dat vertelt ook wel zo’n beetje het verhaal: Petrov remt veel te laat en ramt de achterkant van Schumacher. Alonso heeft geluk bij een ongeluk, hij verremt zich ook, maar ontwijkt hierdoor de aanrijding. Schumacher strandt en Petrov zet zijn auto uiteindelijk in de pits.

Opnieuw beginnen
De posities zijn bij de pitstops wat door elkaar gemixt en de onderlinge verschillen zijn tenietgedaan. Met twintig ronden op de teller beginnen we dus eigenlijk weer vooraan, met de tussenstand Vettel, Hamilton, Webber, Button, Rosberg, Massa, Alonso.

Bij de herstart is Hamilton goed wakker, maar Vettel doet precies wat hij moet doen. Daarachter zit Button vol op de staart van Webber en de Brit zet ook de aanval in. Webber dringt de McLaren echter naar de buitenkant en daar kiest Button verstandig eieren voor zijn geld.

Rosberg houdt Ferrari’s op
Vooraan is er weinig veranderd; Vettel is nipt sneller dan Hamilton maar loopt niet zo gek hard weg. Ook Webber blijft bij, daarachter verliest Button wel wat terrein. Nummer vijf Rosberg is dan echter nergens meer te bekennen, hij kan (op zijn harde banden) niet volgen en houdt de Ferrari’s ronden lang op. Massa valt ook niet echt aan, terwijl Alonso juist wel zit te loeren. Wanneer Massa dan eindelijk de actie inzet slaagt deze direct. Rosberg verremt zich ook nog, waardoor ook Alonso meteen langs de Mercedes kan. Rosberg heeft bij het verremmen zo’n flatspot opgelopen dat hij meteen stopt.

Webber vecht met Hamilton
Aan het eind van de tweede stint kruipt Mark Webber steeds dichter op de staart van Hamilton. Die heeft het beste van zijn banden gehad, verliest de aansluiting met Vettel en zit met zijn team te steggelen dat hij niet gestoord wil worden tijdens het remmen. Nu moet hij zich zo breed mogelijk maken. Webber valt aan, maar wordt door Hamilton steeds naar de buitenbochten gedreven.

Hamilton weet dat dit een moeilijk gevecht gaat worden en hij besluit een pitstop te maken. Webber doet hetzelfde en de twee rijden in slagvolgorde naar binnen en weer naar buiten. Het gevecht gaat meteen lekker door en Webber verrast Hamilton in het bochtige middengedeelte. Webber pakt de plaats, maar Hamilton komt meteen terug pakt p2 weer terug.

Intussen zijn ook Vettel en Button gestopt; Vettel behoudt de leiding, Button rijdt twee tellen achter Webber.

Alonso stopt laat en pakt Massa
Ook de Ferrari’s moeten uiteraard stoppen. Felipe Massa doet dat als eerste en hij komt in een druk middenveld de baan op. Dat is een buitenkansje voor Alonso, die toch voor zijn teamgenoot zal willen eindigen. Alonso rijdt lang door en rijdt de snelste raceronden. Dat zal hem voor Massa moeten brengen en dat gebeurt ook. Alonso komt een tel voor Massa de baan op en heeft zijn teamgenoot dus weer te grazen.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet