Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
DTM

DTM: BMW-rijders testen nieuwe DTM-auto op Hungaroring

110922_dtm_test_hungaro_bmw1
Een van de drie BMW M3 DTM's tijdens de test op de Hungaroring

Gisteren en vandaag werden de DTM-tests met de nieuwe auto’s voor 2012 van Audi, BMW en Mercedes-Benz voortgezet. Nadat er vorige week al op de Lausitzring werd gereden was ditmaal de Hungaroring de plaats van handeling voor de tweede gezamenlijke testsessie van de drie merken. En opnieuw is het BMW dat zonder problemen informatie en foto’s verstrekt van de testsessie, terwijl men zich bij Audi en Mercedes-Benz in stilzwijgen hult. Mercedes-Benz Motorsport stelde voor een aantal geselecteerde media wel wat foto’s van de Lausitzring-test beschikbaar, maar daar hoorden wij niet bij. Weet je als journalist met een staat van dienst van meer dan 14 jaar in de DTM gelijk weer waar je het toch allemaal voor doet… Wie toch een plaatje van de C-Klasse Coupé in ‘Thomas Sabo’-uitmonstering wil zien, verwijzen wij naar de media die blijkbaar wel serieus worden genomen… De door BMW beschikbaar gestelde foto’s van de test in Hongarije tonen we hier daarentegen graag!

Tekst: René de Boer
Foto's: BMW


Naast Andy Priaulx en Augusto Farfus kwamen de kersverse ALMS-GT-kampioenen Dirk Müller en Dirk Werner op de Hungaroring voor BMW in actie. Müller, die vorige week ook al op de Lausitzring testte, reed op de eerste dag, Werner, die voor het eerst met de DTM-auto kennismaakte, reed op de tweede dag. Gisteren legden de in totaal drie BMW M3 DTM’s, die werden gerund door de drie fabrieksteams Schnitzer, RBM en RMG, in totaal 361 ronden op het 4,381 kilometer lange circuit af. Vandaag werden er door de drie auto’s samen 392 ronden gereden.

110922_dtm_test_hungaroring_bmw2

Dirk Müller zei over zijn ervaringen: “Het zijn voor mij heel opwindende weken. Na de eerste gezamenlijke test slaagden we er afgelopen weekeinde in om de ALMS-titel veilig te stellen, en nu heb ik weer met de DTM-auto getest. Volgende week rijd ik de ALMS-finale op Road Atlanta. Ik krijg met elke kilometer die ik met de BMW M3 DTM rijd, meer vertrouwen in de auto. Ik voel me al erg op m’n gemak.” Dirk Werner verklaarde na zijn eerste kennismaking: “De auto is volledig anders dan de BMW M3 GT. Vooral de koolstofvezel remmen vergen veel aanpassing. De auto voelde vanaf het begin goed aan, we hebben in de loop van de dag veel vooruitgang geboekt.”



Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet