Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Repco Supercars Championship

V8 Supercars: Hattrick voor Triple 8 Team Vodafone coureur Craig Lowndes


2011_ipswich_svg_en_tim_slade
SBR-coureurs met een grote toekomst. Links Shane van Gisbergen en rechts
Tim Slade. Sinds 2005 was het SBR Team niet meer met twee coureurs tegelijk
op het podium geëindigd.

Van Gisbergen: “Mijn teamgenoot Tim Slade was gewoon de maatstaf dit weekend. Ik zat er dit weekend gewoon niet bij. Wij brachten wat veranderingen aan om de auto sneller te maken maar het paste niet bij mijn rijstijl. Deze week zal het team nog een meeting hebben zodat wij goed voorbereid aan de Enduros kunnen deelnemen. Hopelijk vallen de kaarten dit jaar voor deze wedstrijden mijn kant uit!” In beide Sprintwedstrijden eindigde Van Gisbergen als 8e en 11e. Momenteel bezet Van Gisbergen met 1502 punten als beste Ford-coureur achter de beide Team Vodafone Triple Eight-Holden coureurs Whincup en Lowndes de derde plek in het kampioenschap.

Tim Slade: “Dit weekend was gewoon een droom die uitkwam. Drie podiums en een podium voor Shane. Meer konden wij eigenlijk niet verwachten. Mijn auto was werkelijk competitief en dat ik in alle drie wedstrijden met de top meedraaide geeft ons voldoende vertrouwen voor de Enduro-wedstrijden.”

Jack Daniels(Kelly Racing)coureur Rick Kelly behaalde op Ipswich twee vierde plaatsen en bezet met 1418 punten de vierde plaats in het kampioenschap. Kelly is eigenlijk de enige rijder die in de stand van het kampioenschap voor de derde plek van Van Gisbergen een serieuze bedreiging vormt.

Inhaalraces Tander en Courtney
Toll HRT-coureur Garth Tander reed tijdens de Enduro-wedstrijd vanuit de achterste regionen een fantastische inhaalrace en eindigde als zesde. James Courtney kwalificeerde zich als 22e en bleef tijdens de wedstrijd in het spoor van Tander, maar een duwtje van veteraan Russell Ingall kostte hem een Top 10 klassering. TWR-coureur Fabian Coulthard beleefde twee teleurstellende Sprintraces, maar eindigde in de Enduro-wedstrijd keurig als zevende.

2011_ipswich_toll_hrt_1
Voorlopig is het nog kwakkelen met de resultaten bij het Toll Holden Racing Team.
Pas in de derde wedstrijd wisten zij te scoren.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet