Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Supercar Challenge

DSC: Van der Kooi sportscars pakt dubbele overwinning op TT Circuit Assen


Om de derde plaats werd het in de laatste ronden uitermate spannend tussen Herbert Boender en Daan Meijer. Boender moest alle zeilen bijzetten om Meijer achter zich te houden, en leek daar dan ook niet in te slagen. Meijer bleek met zijn Porsche zeer snel en kon voorbij Boender gaan, die zich echter niet gewonnen gaf en in de laatste ronde toch nog de derde plaats terugpakte van Meijer. Achter Jan van der Kooi en Robin Monster pakten Bob Herber en Herbert Boender dan ook de derde plaats.
Zoals gezegd ging het bij de snelste man in de Sport-divisie al in de eerste ronde fout. Richard van den Bos werd de dupe van een spin van Iman van Schelven waardoor zijn auto teveel schade opliep om zijn race te vervolgen. Peter van Vliet kwam hierdoor op de eerste plaats te liggen, met daarachter Nico Been. Achter Been waren het Erik van den Munckhof en Guillaume Schulz die snel naar voren reden.

110806_bosman1

Nog voor het begin van de pitstops waren zowel Guillaume Schulz als Erik van den Munckhof doorgeschoven naar de eerste twee posities, maar daarna ging het voor het duo fout. De auto van Van den Munckhof ging kapot, waarna Guillaume Schulz spinde door het ontstane oliespoor. Schulz kwam hierbij ver van de baan in het gras terecht, en kon zijn weg daarna niet meer vervolgen. Een zuur einde van de race voor de kampioenschapskandidaat dus.
Hierdoor kwam de eerste positie in deze race in handen van Nico van Vliet, die door de safety car veel auto’s achter zich aan had zitten. Bij de herstart van de race zat de top zeven van de Sport-divisie binnen vier seconden van elkaar verwijderd, waardoor er dan ook een uitermate spannend slot van de race plaatsvond.

110806_been1

Smaakmaker in dit geheel was oudgediende Nico Been, die al snel na de herstart de eerste positie overnam van Nico van Vliet. Van Vliet slaagde er echter in om de volgende ronde weer voorbij te gaan aan de Clio-coureur. Achter Been verscheen daarna Aart Bosman, die door de safety car veel tijd goed had kunnen maken en hierna op was gerukt naar de derde plaats.
Van Vliet kwam hierdoor hevig onder druk te staan en kreeg bovendien last van een lekke band. Van Vliet ging wijd in de Ruskenhoek, waarna verschillende coureurs de BMW konden passeren. Nico Been pakte hierdoor weer de eerste plaats, maar kon veel later niet voorkomen dat Aart Bosman hem voorbij stak.

110806_grouwels_sp1

De laatste ronden kreeg Been hierna Roger Grouwels aan zijn staart. Beide Clio’s bleven fel in gevecht, maar uiteindelijk kon Grouwels het gevecht toch in zijn voordeel beslissen. Been bleef wel derde, en mocht hierdoor voor het eerst sinds lange tijd weer eens het podium beklimmen. Aart Bosman won de race, en pakte hiermee waardevolle punten voor het kampioenschap.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet