Div: Turbulente startfase 24 Uur Spa

Start van de 24-uursrace met een indrukwekkend veld van 62 GT's
De eerste drie uur van de Total 24 Hours of Spa brachten al volop actie, waaronder niet minder dan twee safety-car-fases. Na drie uur in de wedstrijd rijdt de WRT-Audi op de eerste plaats, gevolgd door de Autorlando-Porsche en de Graff-Mercedes. Peter Kox reed met de Reiter-Lamborghini gedurende het grootste deel van de eerste twee uur aan de leiding, maar sinds hij het stuurwiel heeft overgegeven aan zijn Zwitserse teamgenoot Marc Hayek valt de Lambo met het startnummer 24 gestaag terug. Even na zeven uur maakte een op spectaculaire wijze opgeblazen motor een einde aan de race voor het team.
Tekst: René de Boer
Foto's: PR

De nummer 33-WRT-Audi rijdt aan de leiding na drie uur in de race
De eerste safety-car-fase kwam al na vijf ronden, nadat Andrew Kirkaldy met een van de nieuwe McLaren GT’s bij het uitkomen van La Source in de pitmuur parkeerde. Forse schade was het resultaat en de Schot moest uit de flink kapotte auto worden geholpen, alvorens hij voor controle naar het medisch centrum werd gebracht. Na anderhalf uur was er de tweede neutralisatie, die nodig was omdat de Oostenrijker Nicolaus Mayr-Melnhof de tweede Reiter-Lamborghini met het startnummeer 25 op het dak gad gelegd.
De nummer 15-Mercedes, de eerste KRK/Racing Team Holland-auto met ondermeer Mike Hezemans, rijdt op de vijfde plaats. De andere auto van het team, die na flinke schade in de kwalificatie en een reparatie van niet minder dan twaalf uur toch aan de race kon deelnemen, rijdt op de 14e positie, maar kreeg een drive-through-penalty opgelegd omdat één van de rijders de maximale rijtijd had overschreden.