Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
A1GP

A1GP: Race director ontslagen na beoordelingsfout over Verstappen

Qua resultaat schiet hij er niets mee op. Maar als pleister op de wonde kwam sheikh Maktoum Hasher Maktoum Al Maktoum Jos na de race persoonlijk excuses brengen over de belachelijke beoordelingsfout van de race director. "Niet dat ik er wat aan heb, maar het is tenminste een bevestiging dat ik niets fout deed", aldus inmiddels weer afgekoelde Verstappen. De race director is op staande voet ontslagen.

Maar liefst tweemaal kreeg Verstappen een ‘Drive through penalty’ tijdens de hoofdrace. De eerste omdat hij zou hebben ingehaald onder een gele vlag, de tweede voor ‘Speeding in the pitlane’. Met de tweede straf kan Jos vrede hebben, de eerste slaat echter helemaal nergens op.

"Tijdens de eerste ronde komt de safety car de baan op en op het moment dat ik even later de pitsstraat voorbij rijd komt Tsjechië naar buiten na het maken van hun pitsstop", vertelt Jos op zijn website. "Geen gele vlag te zien en terwijl we naast elkaar rijden lukt het me om ze vóór de tweede bocht in te halen. Vervolgens krijg ik een drive through omdat de organisatie denkt dat ik onder gele vlaggen heb ingehaald. Het slaat helemaal nergens op. Dan moet je dus onterecht naar binnen. Als je dan later wéér een drive through krijgt dan is het bij mij echt even helemaal over. Natuurlijk betwist ik die tweede straf niet, te hard is te hard. Maar dit was niet gebeurd als de raceleiding gewoon fatsoenlijk zijn werk had gedaan en dat is opletten."

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet