Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Zeven Porsche fabrieksrijders nemen aan 24U Daytona deel



1968_porsche_daytona
Lang vervlogen tijden. Porsche kopieert de Ferrari finish van 1967. Ferrari ging destijds
met de befaamde P4 driebreed over de finish om aartsrivaal Ford te vernederen.

Sportchef Helmut Kristen: “Deze openingswedstrijd is een grote uitdaging voor rijders en teams. Omdat er veel coureurs uit diverse verschillende kampioenschappen op neutrale grond aan de start verschijnen geeft dit extra cachet aan de wedstrijd. Wij zien met spanning naar de prestaties van het Flying Lizard Team uit.”

De Porsche-successen
Porsche behaalde op Daytona 72-klasseoverwinningen en 22 overall zeges. Het merk is met afstand de meest succesvolle fabrikant in de geschiedenis van de 24U van Daytona. De allereerste Porsche-overallzege werd in 1968 behaald door Vic Elford, Rolf Stommelen, Jochen Neerpasch, Jo Siffert en Hans Herrmann. Zij wonnen destijds met een Porsche 907. In 2010 wonnen Joao Barbosa, Terry Borcheller, Ryan Dalziel en Mike Rockenfeller met een Porsche Riley. In 2003 ging de overwinning naar Jörg Bergmeister, Timo Bernhard, Kevin Buckler en Michael Schrom met standaard Porsche 911 GT3 RS, die sensationeel de Daytona Prototypes versloeg.

Hurley Haywood verscheen in Daytona maar liefst 37 maal aan de start en reed er meer dan 18.800 wedstrijdrondes ofwel meer dan 110.000 kilometer. Omgerekend 2,5 maal de aarde rond. In totaal zat de Porsche dealer uit Jacksonville/Florida ruim 476 uur aan het stuur en stookte 1100 setjes banden op. Haywood won de wedstrijd in 1973,1975, 1977, 1979 en 1991. Daarachter volgden de beide overleden Bob Wollek en Rolf Stommelen met ieder vier overwinningen.












Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet