Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
IndyCar

IRL: Herdenkingspostzegel 100e verjaardag Indy 500

De Amerikaanse Post brengt ter gelegenheid van de 100e verjaardag van de Indy 500 in 2011 een speciale herdenkingspostzel uit.

Tekst Willem J. Staat
Foto: PR


100yearstamp


Herdenkingszegel Indy 500
Ter gelegenheid van de 100e verjaardag van de Indy 500 heeft de Amerikaanse Post (USPS) op 28 december de zegel onthuld. Voor het jaar 2011 zal de USPS maar liefst 25 herdenkingszegels uitbrengen. De zegel werd door John Mattos ontworpen. Als illustratie gebruikte hij de Marmon Wasp waarmee Ray Harroun de allereerste editie van de Indy 500 won. Onderaan de zegel is met kleine letters “100 Years of Racing” te lezen.

De Indianapolis Motor Speedway was er erg blij mee.Indianapolis Motor Speedway President en huidig directeur Jeff Belskus:” Voor de Indy 500 is het een grote eer om op een US Postal Services Postzegel te staan. Met de zegel erkent men de “500” als een vitaal deel van de Amerikaanse cultuur en het is natuurlijk een prachtige bijkomstigheid ter gelegenheid van de 100e verjaardag van de wedstrijd in 2011.”

Jaarlijks ontvangt de USPS duizenden suggesties om op postzegels aan een bepaalde gebeurtenis eer te betonen. Om aan de criteria te voldoen moet er een brede nationale aantrekkingskracht zijn en tevens moet de culturele diversiteit van de VS tot uiting komen. Ook in 1987 werd er al eens een postzegel van de Marmon Wasp uitgegeven. De Indy 500 vindt in 2011 op 29 mei plaats.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet