Dragracing: Drachten Internationals onboard

Onboard beelden geven pas echt een indruk van wat een coureur meemaakt. Roel van den Hout en Wilco Sijm laten de kijker meegenieten van een run tijdens de onlangs verreden Drachten Internationals.
Tekst: Remco Scheelings
Foto’s: Remco Scheelings
Bij Roel van den Hout betreft het een compilatie van diverse onboard films. Zo is er camera op de rijder gericht, zijn er beelden vanuit de voorbumper en naar de achterkant van de auto waarbij het ontvouwen van de parachute goed zichtbaar is. In de vanaf het dak geschoten beelden is te zien hoe Jürgen Schubert net na de finishlijn spint en op een haar na de Bel Air van Van den Hout mist. Een narrow escape voor de regerend Nederlands Super Pro ET kampioen die heel anders had kunnen aflopen. Van den Hout is met zijn Bel Air goed voor runs van 8,4 seconden en bereikt na 402 meter een snelheid van rond de 260 km/u.

Bij Wilco Sijm betreft het de beelden van de run waarin hij een nieuw persoonlijk record op de klokken zet. Met zijn Altered legt Sijm de ¼ mijl van Drachten af in 7,7 seconden en passeert de finishlijn met een snelheid van 280 km/u. De film beslaat het moment van het verlaten van de pits tot en met het weer stilzetten van de auto aan het eind van de run.