Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 2

GP2 Series: Giedo van der Garde pakt zesde startplaats in Istanbul

480_giedo_van_der_garde

Giedo van der Garde reed op het circuit van Istanbul zijn beste kwalificatie van het seizoen, maar is desondanks niet helemaal tevreden. De Nederlander behoorde tot de snelste mannen op de baan, maar zag op cruciale momenten een concurrent in de weg rijden. Resultaat: de zesde startplaats.

Tekst en foto: PR

Giedo begon het weekend goed door de vrije training lange tijd te domineren. Hij zou de sessie als tweede afsluiten en het moreel voor de kwalificatie was hoog. En terecht, want na zijn eerste run stond Giedo derde. In de slotfase van de kwalificatie kreeg hij echter te maken met verkeer. "Dat was echt niet correct", zei Giedo over Charles Pic, die hem in de weg reed. "We wisten dat we wat te kort kwamen in de eerste sector en dus pushten we daar wat harder. En opeens rijdt hij voor me. Ik had voor pole kunnen gaan als ik geen last van hem had gehad. We hebben het bij de wedstrijdleiding aangekaart, maar meer kunnen we ook niet doen."

"De zesde startplaats is trouwens ook zeker niet slecht. Met een goede start kunnen we morgen nog leuke dingen laten zien in de race. Met de snelheid zit het in ieder geval wel goed, dus ik heb alle vertrouwen in een mooie zaterdagmiddag." De eerste race start zaterdag om 14.40 uur.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet