Dutch GT4: Solid State Racing pakt het groots aan

Danny van Dongen (r.) treedt op als coach voor de Suzuki-coureurs, hier Wesley Caransa
Vier coureurs in Formido Swift Cup
Danny van Dongen vervult daarbij een dubbelrol, want hij treedt ook op als rijderscoach voor de coureurs die namens het team uitkomen in de Formido Swift Cup. Daarbij gaan Marth de Graaf en Laura Katsma op herhaling, terwijl Nick Hummel en Wesley Caransa hun racedebuut in de klasse beleven. Hummel ontbrak vandaag tijdens de presentatie op Zandvoort, want bij hem heeft de school prioriteit – en zo hoort het natuurlijk ook! Marth de Graaf, vorig jaar vierde in de eindstand van de Formido Swift Cup, geldt als titelkandidaat, maar wil van druk niks weten: “Welnee. Ik wil gewoon zo goed mogelijk scoren, dan zien we wel verder.” Voor Laura Katsma zijn ook goede klasseringen het doel: “Ik begreep dat er dit jaar geen Ladies’ Cup meer is, dus ik ga gewoon voor het algemeen klassement.” Wesley Caransa beschouwt dit seizoen als een leerjaar, maar kijkt stiekem toch wel naar een plaats in de top tien, zo vertelde hij.
Leuk racen met diesels
In de Argos Supreme Toerwagen Diesel Cup komt Solid State Racing met twee BMW 120d’s uit. Jeroen Bleekemolen en Peter van der Kolk delen de ene auto, Ron Swart en Marcel van Leen vormen de combinatie in de andere auto. “We zijn er toch, en zijn per weekeinde maar 2,5 uur bezig met de GT’s, dus we moesten voor die overige tijd nog iets vinden, want je kunt niet alleen maar in de ‘Mickey’s’ zitten. Zo kwamen we dus op de diesels uit”, zegt Van der Kolk. Jeroen Bleekemolen haakt in: “Ik hoopte al jaren op een diesel, maar dan in de LMP1 in Le Mans. Dat is nog niet helemaal uitgekomen, maar ook in de Toerwagen Diesel Cup is het ontzettend leuk racen.” Ron Swart keert na twee jaar in de Duitse Langstrecken-Meisterschaft op de Nürburgring nu weer terug naar de nationale racerij. “Ik heb vorig jaar al een keer gereden en kijk erg uit naar het seizoen”, aldus de Zandvoorter, die een combinatie gaat vormen met Marcel van Leen. Ook die is optimistisch: “Vorig jaar heb ik al een paar goede resultaten behaald en in dit team kan het alleen nog maar beter worden. De uitstraling is in ieder geval al perfect!”

De drift-afdeling met vlnr Vernon Zwanenveld, Olaf Commijs en Danny van Dongen
Driften
De laatste competitie waarin Solid State Racing actief zal zijn, is de Drift Series. Deze klasse is dit seizoen vier maal te gast bij de evenementen van het Dutch Power Pack, waaronder al tijdens de Paasraces. Bij het driften komen Vernon Zwanenveld en Danny van Dongen voor het team in actie, terwijl Olaf Commijs de demonstraties en buitenlandse optredens voor zijn rekening zal nemen. Het technisch gedeelte van de driftauto’s wordt verzorgd door Jim Johannes, die voor de motoren ook gebruik maakt van de ervaring van Davy Lemmens.
Serieus aanpakken
De grootschalige presentatie op Circuit Park Zandvoort was van een omvang zoals we die lange tijd niet meer in de Nederlandse racerij hebben gezien. “Natuurlijk weten we dat veel sponsors en teams ook weer snel zijn verdwenen, maar wij zijn echte racers, mensen bij wie de autosport in het bloed zit, en wij willen de zaak serieus aanpakken. Dat zegt de naam van ons team ook al: solide, stabiel. Dat is onze doelstelling, en daarbij gaan we voor goede resultaten”, zegt Benjamin Lammerts.