Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
WTCC

WTCC: Terugblik Coronel en Van Lagen op Imola

480_podium_coronel

Tom Coronel kende een droomweekend in Imola. Ondanks een zestiende kwalificatietijd wist de SEAT-coureur, in de eerste race, een vijfde plaats algemeen en een overwinning bij de Independents te behalen. In de tweede race moest Coronel echter zijn meerdere erkennen in de fabriekrijders. Binnen zijn eigen klassement voor privé-rijders deed Tom goede zaken en boekte weer de nodige punten voor het kampioenschap. In die strijd heeft hij nu een voorsprong van 29 punten op Felix Porteiro. De laatste race uit het WK voor toerwagens in Europa zal Jaap van Lagen niet snel vergeten. De LADA-fabriekscoureur hield zich op Imola knap staande in de tumultueuze openingsfase, waarbij vele concurrenten uit de wedstrijd crashten. De strijd voor de negende plek eindigde abrupt in de negende ronde. Jaap van Lagen werd door privateer Kristian Poulsen in het grind gedrukt, waarna de LADA Priora de bandenstapel raakte en over de kop vloog.

Tekst en foto's: PR

480_vanlagen

Koprol Jaap van Lagen
“Ik was met Alain Menu (Chevrolet, red) aan het strijden voor de negende plek, toen Poulsen aanhaakte”, vertelt Jaap. “Hij waagde een poging in de eerste chicane, maar mijn lijn bij de exit was veel beter.” In plaats van aan te sluiten, deelde BMW-privateer een forse tik uit in de volgasbocht naar links. “Ik stuurde vol tegen, maar hij bleef duwen, er was geen houden aan. Ik kwam in het grind terecht, raakte linksachter de bandenstapel, waarop de auto op het dak rolde.” De LADA-coureur stapte ongedeerd uit, maar moet wel even langs de masseur. “De impact is heftig. Ik voel mijn rug en mijn schouder een beetje.”
De schade aan de LADA bleek zo omvangrijk, dat de reparatietijd onvoldoende was om Jaap’s racewagen op punt te krijgen voor de tweede wedstrijd van de dag. “Alle andere auto’s gaan in de container voor transport naar Japan, waar de volgende race wordt verreden. Ik vraag me af of dat met mijn LADA verstandig is. Ik denk dat de werkplaats in Belgie de tussenstop wordt.”

480_tom_coronel_imola

Topweekend Tom Coronel
“Van de vorige races wist ik dat het ook deze keer moeilijk zou worden op Imola. Zeker omdat ik tijdens de kwalificatie de mogelijkheden miste om een goede slipstream te krijgen, zat er niet meer dan een zeventiende startplaats. Door het terugvallen van een van de rijders werd dat nog een plaatsje beter, maar daarmee stond ik redelijk ver naar achteren. Ervaring leert ook dat in de eerste bochten er altijd veel gebeurt, dus ik was voorbereid op een flinke klapper. Toen dat allemaal gebeurde kon ik niet anders kiezen dan voor de veiligste weg en dat was via de grintbak. Gelukkig had ik voldoende snelheid om er doorheen te komen en toen ik eenmaal weer reed heb ik tot tweemaal toe tot vier geteld om er achter te komen dat ik op die plaats in de race lag. Achter mij reed Alex Zanardi die hetzelfde had gedaan. Hij profiteerde even later nog van een foutje bij mij, waardoor hij vierde werd en ik vijfde. Gelet op alle verwachtingen was dat natuurlijk super voor mijn positie in The Independents Trophy, omdat ik door die vijfde plaats ook nog eens dubbele punten scoorde. Verder pakte ik ook de nodige punten voor SEAT in het constructeurskampioenschap mee. Een meer dan goed resultaat dus, waarbij ik James Thompson in de Lada wel een beetje wil bedanken, omdat hij met zijn zesde plaats een perfect resultaat voor Lada boekte, maar ook de mannen achter hem veel strijd bood, waardoor zij ook niet dichter bij mij kwamen. Ook niet na de dubbele Safety Car situatie”, lacht een opgeluchte Tom Coronel.

Hij vervolgt: “In de tweede race start je vanuit stilstand en ondanks de voorwielaandrijving kwam ik redelijk weg. Maar de fabrieksmannen waren gewoon sneller en passeerden mij puur op snelheid. Op zich lag mijn SEAT prima en kwam ik goed de bochten door, maar op het rechte stuk kwam ik gewoon snelheid tekort. Er zat niet meer in. Al met al was het toch een droomweekend, want ik kwam hier naar toe met het idee niet al teveel punten te scoren en nu is mijn voorsprong vergroot van 18 naar 29 punten en ook nog eens een beker. Top dus”, besluit Tom Coronel.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet