Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Silverstone Flashbacks. Progressie bij Spyker en Lola Aston van Jos in de aanbieding!

De Aston Martin euforie op Silverstone afgelopen weekend stelde enkele andere prestaties volledig in de schaduw. In de GT2 klasse werd de combinatie Marc Lieb/Richard Lietz met de Felbermayr Porsche kampioen terwijl het SNORAS Spyker Team met de combinatie Tom Coronel/Jarek Janis een uitstekende tweede plek in de GT2 klasse behaalde.

Tekst Willem J. Staat
Foto’s Porsche, Spyker, Speedy Racing. Aston Martin

silverstone007



Spyker sloot seizoen in volle tevredenheid af
Op het circuit van Silverstone behaalde het SNORAS Spyker Team afgelopen weekend een uitstekende tweede plek met de combinatie Coronel/Janis. Voor Spyker was het de tweede achtereenvolgende podiumplaats in de Le Mans Series. Deze tweede plaats betekende tevens dat Spyker als derde in het constructeurskampioenschap eindigde. Voor het kleine Nederlandse Team een uitstekende prestatie want men eindigde nog voor Aston Martin en Lamborghini. Na dit bemoedigende resultaat wil men bij Spyker in 2010 nog hoger eindigen. CEO Victor Muller kon zich afgelopen weekend geen beter verjaardagscadeau voor zijn 50 jarige verjaardag wensen. Met een perfecte pitstopstrategie wist het team zich tijdens de race stelselmatig omhoog te werken. Vooral door te weinig grip in de openingsfase kreeg men niet direct aansluiting bij de koplopers, maar naarmate de temperatuur van het asfalt steeg kwamen de Spyker-coureur steeds beter in hun element.

lietz_lieb
De LMS GT2 kampioenen Marc Lieb en Richard Lietz.

In de GT2 klasse ging de titel naar de combinatie Richard Lietz/Marc Lieb met een Felbermayr Porsche 911 GT3 RSR die in hun klasse als zevende eindigden. Het Duitse Team had op Silverstone aan een zevende plek voldoende om de titel veilig te stellen. Het Felbermayr Team won het afgelopen seizoen driemaal de GT2 klasse. De overwinning in GT2 ging naar de Ferrari F430 GT van Robert Bell en Gianmaria Bruni. Bij Spyker is men vastberaden om Porsche en Ferrari in 2010 naar de kroon te steken. Zeker nu het team zijn beste seizoen in de Le Mans Series beleefde.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet